Inzerce

Velmi se nám líbí: dětský kvíz DESATERO LESA!

3|12|2018 - Redakce ObjevBdy.cz

* Když jsme byli malé děti, byli jsme v lese neustále.. * Dnešní děti to mají trochu těžší: lákadla jako internet nebo bezproblémové možnosti cestování kamkoliv zapříčiní, že děti nevědí o svém blízkém okolí téměř nic. * Ale i děti může blízký les bavit, záleží jen na vás, dospělých!


Velmi se nám líbí: dětský kvíz DESATERO LESA!

Brdy máme doslova za humny.
Jsou krásné v létě i v zimě a o to více lákají i naše děti.
O existenci tabletů a nejmodernější elektroniky samozřejmě vědí a lákají je přirozeně také, avšak snad musí opravdu zůstat pouze na rodičích, kde je ta hranice a míra zdravého rozvoje dítěte a kde je již jen závislost či zahánění obyčejné nudy.

Les však skýtá mnohá dobrodružství, probíhají zde neustále děje, které děti mohou skutečně zaujmout. Právě včera však poctivě nasněžilo a Brdy jsou celé bílé. Konečně! A právě zima evokuje ve tvářích dětí důležité momenty a poznání. Jaké?

Třeba poznávání zvířecích stop ve sněhu. Objevování zvířecích pelíšků a bobků. Anebo strojení vánočního stromečku pro brdskou zvěř (jablka, mrkev - mimochodem chystáme i letos). To vše je pro děti nové, lákavé, avšak velmi záleží na formě, jakou jsou informace podávány a předávány.

Býti to "povinností" je špatně. Děti naopak mnohdy mohou pociťovat spíše odpor. Musí se tedy na to chytře. Nejdříve teorie a poté praxe. Jak jsme to dokázali my, aby děti získaly k lesu vztah a les je bavil?

Nejlépe tím, když se právě snoubí teorie, přímo úměrná věku dítěte a také v zápětí praxe v lese.
A tak s dětmi každoročně běžíme Mědvedí stezku u Litavky, kde děti pohmatu (se zavázanýma očima) poznávají (mimo jiné) i běžné věci z lesa. Tentokráte to byly šišky, mech, jehličí, suché listí.. Najednou vidíte, že to vlastně děti neznají, neumí správně pojmenovat. A tak jsme si to později vyzkoušeli znovu.

Nejprve obrázky na internetu, hned odpoledne po obědě již přímo v lese. Teď už jsme mnohem dál: poznáváme jednotlivé stromy a zvěř. Jak však děti správně naladit a navnadit?
A tak jsme hledali, až našli: skvělý dětský kvíz DESATERO LESA.

Až bude opravdu špatné počasí (metelice a mráz), udělejte si s dětmi čas a nechte tento kvíz děti vyplnit. Uvidíte sami, jak na tom jsou. Co již vědí a co ještě ne. Zkuste jim také vysvětlit PROČ.
Je k ruce internet i les právě za humny.

Kde jej najdete? Zde!
http://deti.vls.cz/cz/hry-a-kvizy/kviz?quizCategoryId=1&quizid=8

 

 Reprofoto: www stránky VLS dětem, autor: Redakce ObjevBrdy.cz. Ideální pro děti od 4 let..

 

Jak kvíz funguje?
Najdete zde dva sloupce: v lese se smí a v lese se nesmí.
Nechť děti kliknou na otázku, uchopí ji myší a táhnou ji do správného sloupce (smí/nesmí).
Jejich odpovědi se přehledně řadí do sloupců a své odpovědi tak děti navíc přehledně vidí.
Nakonec kliknou na tlačítko "vyhodnotit" a následně se jim zobrazí správné a špatné odpovědi.

Právě na stránkách VLS DĚTEM najdete další možnosti a kvízy, které děti zabaví a mnohému prospěšnému naučí. Když už tedy chtějí být děti on-line, proč ne ku prospěchu jejich rozvoje?
Podle nás projekt VLS DĚTEM skvělý nápad.
Dáváme palec nahoru a chválíme!

 

(pep)

Diskuze

Průměrné hodnocení: 0%

Muži: 0% | Ženy: 0% | Rodiče: 0% | Chodec: 0% | Běžec: 0% | Cyklista: 0% | In-linista: 0% | Lezec: 0% | Běžkař: 0%

Líbil se Vám tento článek? Rádi byste něco doplnili?

Článek zatím nikdo nehodnotil

Vyhledávač tras
Počasí v brdech
17.12
Předpověď počasí - ikonka
Pondělí
18.12
Předpověď počasí - ikonka
Úterý
19.12
Předpověď počasí - ikonka
Středa
-2°
20.12
Předpověď počasí - ikonka
Čtvrtek
-2°
Anketa
Půjdete i letos vyzdobit brdské zvěři tradiční vánoční strom s mrkvičkou, jablíčky, a tak podobně? Ano, jako vždy, tradičně každý rok. 100% Ještě nevím, zvažuji to. 0% Určitě půjdu, letos poprvé. 0% Ne, nepůjdu, nezajímá mne to, nemám čas. 0%
Nejnovější hodnocení
Nejnovější hodnocení
Prošli jsme novou Lesnickou naučnou stezku Klobouček. Jaká je? - 84%

17|12|2018 Jana: Dnes jsme si prošli naučnou stezku i s prodloužením přes kamenné schody. Nemůžu souhlasit s mínusy autora..

přečíst >>

Prošli jsme novou Lesnickou naučnou stezku Klobouček. Jaká je? - 84%

17|12|2018 taky Pavel: Chci jen vyjádřit svůj názor. Mám rád Brdy ( a nejen Brdy) takové, jaké jsou. Co nejvíce přírodní, nevylepšované,..

přečíst >>

Objevujte Brdy s námi: Smrková studánka.. - 100%

17|12|2018 Hynek: Na pár opravených studánek ze strany VLS jsem v Brdech narazil. Určitě fajn a chválím. Ale nesedí mi..

přečíst >>