Inzerce

V Brdech naplno začíná houbařská sezóna, pozor na pokuty za nelegální vjezd!

31|7|2017 - Redakce ObjevBrdy.cz

* Včerejšími večerními Brdy se prohnala parádní bouřka! * Doprovázel ji silný vítr, vydatný déšť a krupobití.. * Po 22:30 hod. byl již v Brdech klid. * Předpověď počasí avizuje start houbařské sezóny, pozor na zákaz vjezdu do CHKO!


V Brdech naplno začíná houbařská sezóna, pozor na pokuty za nelegální vjezd!

Včerejší večer (neděle) meterologové vydali výstrahu před silnými bouřkami pro Plzeňský kraj.

Nicméně město Příbram a příbramská část CHKO Brdy jsou tak blízko, že včerejší silný déšť, vítr a krupobití se okolo 21. hodiny prohnalo i naším městem. Ostatně jako vždy.

Právě nad Žežicemi nedaleko Příbrami lze krásně sledovat hřeben Brd od Třemošné až k meteorologickému radaru na Praze (862 m). Převládající vítr, vanoucí od jihozápadu (jak jsme velmi často vypozorovali) tvořící se nebo přicházející bouřky brdský hřeben doslova rozčísne ve dví.

Jedna část (častější) postupuje přes vrchol Třemošné k Obecnici a dál k severovýchodu. Ta druhá část postupuje přes Prahu (vrchol) dál k jihovýchodu na Březnici a okolí.

Včerejší silná bouřka napověděla, že očekávané tropické teploty spolu s častými bouřkami naplno spustí očekávanou houbařskou sezónu.
V Brdech bylo hub vždy požehnaně a toho si byli vědomi samozřejmě i neukáznění řidiči. Loňské policejní statistiky, do nichž jsme měli možnost na oddělení PČR, Příbram-Venkov, které část CHKO Brdy "hlídá", osobně nahlédnout, nám to potvrdily.

 

 

Právě v r. 2016 (1. rok existence CHKO) bylo vidět, jak počet přestupků "naskočil" právě v době, kdy se výtečně dařilo houbám. Jenže: vozidel, porušující vjezd do CHKO bylo tolik, s nadsázkou stejně jako hub. Bylo vidět, že mnoho řidičů si ze zákazu nic nedělalo a jejich vozy byly odstavené i tam, kde byste je vůbec nečekali (např. u Carvánky nebo na Padrťských rybníkách, či u zaniklé obce Záběhlá, atp.)

Co však rázem zafungovalo, bylo znovuopětovné uzavření brských závor. To pomohlo.
Mnohdy byly poté vidět dosti kuriozní situace, kdy se řidiči pokoušeli uzamčenou závoru objet, případně dále bloudili po Brdech a hledali možný výjezd.
I letos se jistě předpokládá, že se závory uzamknou, jak to jen půjde. Od konkrétního člověka jsme se navíc dozvěděli, že kdosi vzal právě loni spravedlnost do svých rukou a odnesly to stěrače aut, v lesích uvnitř CHKO Brdy parkujících vozidel. Sám dotčený řidič přiznal, že jej následná oprava vyšla na více než 2.000,- Kč.

Tedy je zřejmé, že když ne pokuta, měla by neukázněné řidiče odradit i taková, doslova nepříjemná zkušenost. Pachatel nevypátrán, protože skutek ani nebyl ohlášen. Nezapomeňte, že i v takových případech může Policie ČR udělit dodatečnou pokutu za tento neoprávněný vjezd.

Naše vlastní zkušenost z loňska: všude se dá dojít pěšky, případně na kole. Není třeba jakkoliv porušovat zákaz vjezdu do CHKO Brdy. Nezapomeňte, že kromě více chráněných I. a II. zón a dopadových ploch se můžete po lese pohybovat kdekoliv. Sběr borůvek a hub není uvnitř CHKO zakázáno. Přejeme vám všem hezké úlovky a plné košíky!

(pep)

Diskuze

Průměrné hodnocení: 0%

Muži: 0% | Ženy: 0% | Rodiče: 0% | Chodec: 0% | Běžec: 0% | Cyklista: 0% | In-linista: 0% | Lezec: 0% | Běžkař: 0%

Líbil se Vám tento článek? Rádi byste něco doplnili?

Článek zatím nikdo nehodnotil

Vyhledávač tras
Počasí v brdech
1.12
Předpověď počasí - ikonka
Středa
2.12
Předpověď počasí - ikonka
Čtvrtek
3.12
Předpověď počasí - ikonka
Pátek
-2°
4.12
Předpověď počasí - ikonka
Sobota
Nejnovější hodnocení
Nejnovější hodnocení
Dobrá práce! Parkoviště v Orlově v novém hávu.. - 60%

1|12|2021 Jk: Zdravím, promítne, ale asi mi něco uniká. Proboha proč je na parkovišti značka zákaz zastavení. Značka,..

přečíst >>

Nejen podzimní víkendová fotogalerie - 100%

1|12|2021 pavel: Krkavčí skály a Velký lom na Plešivci jsou klasika. Vlastně se skoro divím, že tu nejsou častěji.

přečíst >>

Challenge 2021 pro vás: zdolej svůj brdský Everest (8.848 m)! - 98%

1|12|2021 Eva a Lukáš: Super nápad. Je nějaká registrace? Souhlasíme s ostatními, chtělo by to něco pamětního pro další motivaci...

přečíst >>