Inzerce

Počasí: jak je aktuálně v Brdech?

13|2|2018 - Redakce ObjevBrdy.cz

Tak mám vyrazit na běžkách? Nebo na kole? V plavkách? Obracíte se na nás s dotazy, jak je právě Brdech.. Tak se pojďme podívat na pár doporučení, jak to zjistit.


Počasí: jak je aktuálně v Brdech?

Především v zimních měsících se na nás pomocí e-mailu, či facebooku, obracíte s dotazy ohledně sněhové pokrývky. Kolik je sněhu v Brdech? Dá se vyrazit na běžky? Nebo máme vzít raději kolo? Je-li z nás někdo v Brdech, je vše jednoduché. Doslova on-line jsem schopni přinést krátkou reportáž, či jen pár aktuálních fotografií na facebook.

Vzhledem k tomu, že většinu „pracovního“ času jsme ve svém občanském zaměstnání, čerpáme buď z informací od známých či zkušenosti z předešlých dnů. Zároveň z našich bydlišť máme výhled na jedny z nejvyšších a nejatraktivnějších míst Brd: Třemošnou, Brdce, Tok… je možné i na dálku přinést jakýsi „expertní“ odhad J. Tedy, rozhodně se neostýchejte se na nás obrátit, víme-li, rádi řekneme.

Foto: Obecnická cesta nad Pilskou nádrží - 28. 1. 2018, 14:48 hod

Čím se také řídíme před našimi výlety do Brd? Pochopitelně předpovědí počasí. Ale ruku na srdce, kolikrát se každý z nás v předpovědi kolikrát spálil. Výhledy na týden a více, berem jen jako jakýsi exkurs do rozmanitosti počasí. Výhled na víkend se nám pomalu rýsuje nejdříve ve čtvrtek, spíše v pátek.

Avšak co je nejpřesnější? Pochopitelně momentální stav, z kterého se dá za jistých podmínek poodhalit pár hodin do budoucnosti. Tak akorát na nějaký ten výšlap, výlet do Brd. Internet skrývá mnoho zdrojů. Ale pro toulky přírodou jsou jak dělané aplikace pro mobilní telefony. Nedávno jsme Vám přinesli recenzi aplikace s mapovými podklady pro Brdy od VLS. I ta obsahuje, ne moc zdařilou stručnou předpověď. Detailnějších a přesnějších aplikací je celá řada. Každý nám pod článek napiště tu Vaší TOP. S kterými máme dobré zkušenosti my: Klára, Yr, Windy, Meteoservis…

Například poslední jmenovaná má veliké plus s doplňkovými funkcemi: záběry z meteoradaru v Brdech na Praze, záběry z družic s pohledem na ČR a střední Evropu, detekce blesků apod.

  

  

Odkazy: 1. Satelitní snímky / 2. radarové snímky / 3. data ze sněhového poštáře (Teslíny) (Zdroj http://portal.chmi.cz/)

A právě z pohledu srážek, jsou záběry z meteoradaru nepostradatelnou součástí každého výletníka. Velmi dobře se odhadne, zda jen setrvat pár minut po přístřeškem, hustým stromem, nebo se prostě domů vydat s vizí, že budu až na kost. Právě v kombinaci se satelitními snímky pak netřeba číst různé předpovědi, které nejsou tak pružné.

A poslední prvek, který nám mnohdy napoví, jsou webkamery. Ano, v Brdech a okolí jich moc není. Ale i těch pár může v kombinaci radar + satelit + webkamera velmi usnadnit rozhodnutí: vydat se či nevydat? Web kamery nám současné pomohu s odpovědí, jak to s těmi běžkami momentálně v Brdech asi je. Opět je možné čerpat z mnoha stránek, jistě nám dáte i další bezva tipy.

Některé web kamery zabírající Brdy: 

Radar Praha - směr Nepomuk

Obec Míšov - směr jihozápad

PilsnerGolf Resort - Hořehledy

Rožmitál pod Třemšínem - směr Třemšín

Příbram - směr jihozápad

Obec Kytín - směr západ

 

Nám se pro mobilní telefony osvědčila aplikace českých tvůrců: WebKamery, čerpající z https://cz.webcams.travel/. Jednoduše si můžete vybrané kamery uložit do oblíbených a mít tak kdykoli po ruce rychlý přehled, jak je v Brdech a jejich okolí.

V neposlední řadě je cenným údajem informace o sněhové vrstvě z okolí Teslín ze sněhového polštáře. O něm jsem Vám psali zde.

Tak vzhůru do Brd, neexistuje špatné počasí, ale špatně zvolené oblečení...

 

(hyh)

Diskuze

Průměrné hodnocení: 0%

Muži: 0% | Ženy: 0% | Rodiče: 0% | Chodec: 0% | Běžec: 0% | Cyklista: 0% | In-linista: 0% | Lezec: 0% | Běžkař: 0%

Líbil se Vám tento článek? Rádi byste něco doplnili?

Článek zatím nikdo nehodnotil

Vyhledávač tras
Počasí v brdech
26.2
Předpověď počasí - ikonka
Pondělí
-9°
27.2
Předpověď počasí - ikonka
Úterý
-9°
28.2
Předpověď počasí - ikonka
Středa
-9°
1.3
Předpověď počasí - ikonka
Čtvrtek
-6°
Nejnovější hodnocení
Nejnovější hodnocení
Náš seriál 100 let od vzniku naší republiky - dnes přesně 70 let od komunistického převratu v únoru r. 1948.. - 100%

26|2|2018 Musílek L. : Národ, který se nepoučil s minulosti, zopakuje stejné chyby i v budoucnosti. Díky za fajn nápad.

přečíst >>

Brdské dopadovky: zalesnit? Ponechat? Díl I. - 90%

26|2|2018 Vašek: Jsem pro nechat to na přírodě. Jistě najde ten prostor zaplni tím nejlepším co umí. Zakázal bych vstup..

přečíst >>

Brdské dopadovky: zalesnit? Ponechat? Díl I. - 90%

26|2|2018 Pavel: Ten přírodní unikát je dílo člověka, stejně jako jsou zahrady. Četl jsem o plánu postřelovat území granáty,..

přečíst >>

Brdské dopadovky: zalesnit? Ponechat? Díl I. - 90%

26|2|2018 Šárka: Myslím, že by se mělo nechat na přírodě co s tím udělá. Jakýkoli "umělý" zásah prostě není potřeba. Příroda..

přečíst >>

Brdské dopadovky: zalesnit? Ponechat? Díl I. - 90%

26|2|2018 Ladislav: Nezalesňovat, bývalé dopadové plochy jsou tím, co Brdy odlišuje a dělá je jedinečnými...

přečíst >>