Inzerce

Nově také opraven povrch cyklotrasy spojující Láz s brdským Nepomukem..

30|7|2019 - Redakce ObjevBrdy.cz

Rok 2019 se pravděpodobně historicky zapíše do roku podstatných změn, podporujících turismus, cyklistiku a turistický ruch obecně. Aby toho nebylo málo, přidala se nově položená lávka přes prameniště Klabavy při hrázi východního okraje Hořejšího Padrťského rybníku.


Nově také opraven povrch cyklotrasy spojující Láz s brdským Nepomukem..

Stejně jako se rychle opravil povrch nového parkoviště v Bohutíně, dočkala se zásadních oprav také silnice III. třídy, spojující obec Láz s brdským Nepomukem.

Právě po ní vede cyklotrasa č. 2273 (a také část č. 8190) okolo hájenky Pourka.

Každý, kdo se tu v minulosti vydal, aby projel šesti kilometrový úsek mezi oběma obcemi, musel dávat setsakramentský pozor, aby nevjel do jedné z mnoha děr, které se na cyklotrase nacházely.

A to nemluvíme o kličkujících osobních autech, vyhýbajícím se také až 20 cm hlubokým výtlukům či tu a tam zabloudivším polským kamionům, jejichž řidiči měli neoprávněný pocit, že právě tudy, zkratkou přes CHKO Brdy se dá dobře "najet" na protilehlou D5 a vyhnout se tak dálničním mýtným branám..

Dotčené místo mezi Nepomukem a Lází v Brdech (cyklotrasa č. 2273 a část 8190)

 

Jenže je červenec 2019 a už je vše jinak: kompletní úsek silnice III. třídy doznal zcela zásadních oprav: zmizely výtluky a místo nich jsou na silnici provedeny poctivé asfaltové vysprávky.
Cesta je tak pro auta i samotné cyklisty, velmi často mířící na známé Padrťské rybníky již parádně průjezdná a bezpečná. Je fér poděkovat, takže děkujeme za mnohem lepší zážitek z jízdy a také za velmi dobře měřitelný podíl na zvýšení bezpečnosti.

Žádné hala bala opravy tradičním kydnutím placky, ale oprava se vším všudy..

 

Rok 2019 se pravděpodobně historicky zapíše do roku podstatných změn, podporujících turismus, cyklistiku a turistický ruch obecně.

Aby toho nebylo málo, přidala se nově položená lávka přes prameniště Klabavy při hrázi východního okraje Hořejšího Padrťského rybníku.
Možná to zní kostrbatě, ale kdo už tu jel, vzpomene na značku "Cyklisto, veď kolo.." a také na trčící hřebíky z původní dřevěné lávky, změť osmekaných kořenů a tu a tam chybějící trámek na dotčené lávce.

Ta ostuda je také pryč, na místě zeje nová, hnědě vymalovaná dřevěná lávka s ocelovým zábradlím z bezešých trubek. Co dodat? Také děkujeme, ledy se (zdá se) pohnuly, už to asi nešlo nijak dál zadržet.

Nově položená lávka přes prameniště Klabavy při hrázi východního okraje Hořejšího Padrťského rybníku.


Jen ta značka "Cyklisto, veď kolo.." ještě není košer, skoro nikoho jsme neviděli, že by tu kdokoliv vedl kolo. Dopravním značením by se mělo uvnitř CHKO Brdy šetřit, protože nikdo z nás si nepřeje ani semafory, ani přechodové zebry na tradičních brdských cestách.

Skoro se mi chce říci, že "magora" neuchrání ani značka "Cyklisto, veď kolo.." stejně jako vyznavače německého pořádku, který na vše musí mít manuál, jak vše správně chápat a jak se chovat.
Zatím tomu tak naštěstí je, zprávy o statistice zraněných v tomto úseku jsou naštěstí stále nula.

(pep)

Diskuze

Průměrné hodnocení: 100%

Muži: 100% | Ženy: 0% | Rodiče: 0% | Chodec: 100% | Běžec: 0% | Cyklista: 0% | In-linista: 0% | Lezec: 0% | Běžkař: 0%

Líbil se Vám tento článek? Rádi byste něco doplnili?

pavel | | Muž | Chodec

Zas jen přidám tři poznámky: 1) K těm popiskům - středočeský Láz na Příbramsku je rodu mužského a skloňuje se podle vzoru hrad. Bylo by dobré to respektovat. 2) Škoda, že na té lávce je ocelové zábradlí - nic extra pohled, dřevěné by se hodilo podstatně víc. 3) Ano, zatím po silnici Láz - Nepomuk (a dále) vede cyklotrasa 2273 a částečně 8190. Podle již schváleného projektu cyklotras v Brdech tu ale dojde k určitým změnám. Trasa 2273 bude od Vranovic po Nepomuk zrušena. V úseku Bohutín - Láz - Nepomuk - Červený lom ji nahradí CT č.2251. Také bude zrušena CT 8190 v současném vedení (nově by měla vést z Podlesí přes Orlov a kolem Pilské přes Borské sedlo do Strašic) a její trasa po Andělské cestě bude značena jen jako spojka na Borskou cestu, kde povede CT 8244 z Rožmitálu do Hořovic. Cyklotrasa 2273 v úseku od chtay Dzúrovky přes hráz Hořejšího Padrťského rybníka až po Teslínskou cestu u Václavky však bude zrušena bez náhrady na základě již dávno předloženého požadavku Správy CHKO (ten úsek by měl být tedy v podstatě vyhrazen pro pěší). Takže i ty značky "Cyklisto sesedni" atd. odtamtud úplně zmizí.

Vyhledávač tras
Počasí v brdech
16.10
Předpověď počasí - ikonka
Středa
11°
17.10
Předpověď počasí - ikonka
Čtvrtek
16°
18.10
Předpověď počasí - ikonka
Pátek
14°
19.10
Předpověď počasí - ikonka
Sobota
13°
Anketa
Policie používá pro sledování Brd a tedy i lidí svůj dron. Co vy na to? Zkrátka a jasně: nelíbí se mi to! 60% Nevadí mi to, asi to musí být.. 10% Jsem jednoznačně pro. 30%
Nejnovější hodnocení
Nejnovější hodnocení
Víkendová fotogalerie: vrch Třemšín (827 m) - 100%

16|10|2019 Miloslav: Krásná trasa na vrchol Třemšína.Všem vřele doporučuji.

přečíst >>

Objevujte Brdy s námi: Orlovský buk (památný strom) - 100%

16|10|2019 Karel Urban: Ano, to je ten článek. Ona ta ochrana přírody ze strany správy se spíše transformovala do roviny mediální,..

přečíst >>

Objevujte Brdy s námi: Orlovský buk (památný strom) - 100%

16|10|2019 Redakce OB: Dobrý den pane Urbane, myslíte tento náš článek? http://www.objevbrdy.cz/socha-brdskeho-ducha-fabiana-dnes-slavnostne-odhalena.html Ano,..

přečíst >>

Objevujte Brdy s námi: Orlovský buk (památný strom) - 100%

16|10|2019 Karel Urban: Správa CHKO Brdy umístění neschválila ani na ochranné pásmo neupozornila, protože o tom, že Orlovský..

přečíst >>

Přísně tajný sklad atomových zbraní v Brdech - JAVOR 51 - 80%

16|10|2019 Karel Urban: Sklady byly součástí poměrně velkých kasáren Borovno - Míšov, ve spodní části areálu, kde dodnes stojí..

přečíst >>