Inzerce

Nedávnému policejnímu přehmatu v Brdech se věnují i Lidovky.cz..

5|9|2019 - Redakce ObjevBrdy.cz

* Policejní akce na Houpáku si všimli i v Lidovkách.cz.. * Stal se hrůzný čin, pachatelé byli po úspěšné akci lapeni, policejní statistika se rázem vylepšila, a tresty byly již vyřčeny.
Hrozí několika tisícové pokuty! Raději to ani nečtěte.


Nedávnému policejnímu přehmatu v Brdech se věnují i Lidovky.cz..

Příbramská policie si nedávno zapsala do svého deníku další úspěšný zásah.
Nebyl první v tomto roce, předstihla jej neméně úspěšná akce, o které referovalo několik postižených cyklistů, kteří byli lapeni nedaleko známé cyklistické osvěžovny Nepál na okraji CHKO Brdy, poblíž brdského Nepomuku.
Pokud by vás zajímaly detaily, můžete se podívat zde.

Avšak tentokráte šlo o dva páry, které přespávaly uvnitř brdských hvozdů.
Co je důležité zmínit: bez rozdělaného ohně. Aniž by oba páry chtěly a jakkoliv provokovaly, staly se terčem pohledu sokolího oka, tedy policejního dronu. Všichni účastníci odhaleni, na místo ihned vyjela hlídka a začalo policejní vyšetřování. Oh, jak hrůzný to čin, řeklo by se!

Máme se ale jako stát dobře. Unesené děti, odcizená auta, vykradené byty a chalupy - to vše se vždy 100% vyšetří a pachatelé odhalí a potrestají, škody nahradí. Myslíte? Úspěšnost ani ne bídných 50%. Tragické. Ale Brdy mohou hlásit téměř 100% úspěšnost při potírání jakéhokoliv zločinu. Lze tomu ještě tleskat?

Policejního přehmatu si totiž všiml i server Lidovky.cz, mrkněte sami.
Na sociálních sítích se následně strhla taková mela, že někteří přispěvovatelé se divili, že na místě nezasahoval policejní vrtulník, URNA a další elitní složky policie. Vždyť se stal ohavný čin a jeho spoelčenská nebezpečnost byla vysoká!

No, až dosud se mi ten policejní pochod v Brdech líbil. A peníze vybrané pro nadaci užitečné.
Teď mám však vážných pochyb o zdravém úsudku několika (jistě mála) jedinců, kteří za akcí stojí. O těch pseudoochranářských nepochybuji, tam už je to známé. Ale i v Brdech lze úkolovat jen tak na objednávku? Nechce se mi věřit, ale teď už 100% věřím.

Škoda, další smrtící rána turistice v Brdech a spokojených lidech, kteří se těší z přenocování v přírodě, stejně jako podpoře některých akcí. Některé věci však nejdou změnit, ale pořád je tu alespoň ten občanský postoj a víra, že i na tyto jedince s nezdravým úsudkem jednou zkrátka dojde.

Karma se totiž obejít nedá..

(pep)

Diskuze

Průměrné hodnocení: 100%

Muži: 100% | Ženy: 0% | Rodiče: 0% | Chodec: 100% | Běžec: 0% | Cyklista: 0% | In-linista: 0% | Lezec: 0% | Běžkař: 0%

Líbil se Vám tento článek? Rádi byste něco doplnili?

Vasek Seich | | Chodec

Za odvahu.. Diky.

Karel Urban | | Muž | Chodec

Tato problematika začala vznikem CHKO na požadavek Správy CHKO Brdy za účelem očekávaného náporu turistů a prvotní podpory na dočasnou dobu, než se správa aklimatizuje a připraví se na plnohodnotný výkon svých povinností. Kontrola ohnišť či táboření (nechávám stranou problematické znění příslušného ustanovení zákazu táboření v CHKO) je plně v dikci ochranářů, protože je to požadavek ochrany přírody. Všichni zaměstnanci AOPK mají automaticky výkon stráže přírody, mají to v pracovních smlouvách a mají k ruce institut stráže přírody. Nikdo nechce, aby stráž přírody buzerovala lidi, je to o nastavené koncepci, kterou jsem na správě prosazoval, tedy aby stráž pouze usměrňovala turisty, podávala jim informace, ukázala jim cestu, vždy se snažila o rozumnou domluvu atd., žádné represe, žádné pokutové bloky. Bohužel správa na jakoukoliv činnost v této oblasti rezignovala, nejen na ní, dávno měla tuto činnost převzít, neplní si své povinnosti a pouze zneužívá policii. A jak se nepříčetný vedoucí oddělení vyjádřil směrem k mému kamarádovi, který si dovolil k uvedené tematice říci svůj názor, oni jsou tady od toho, aby prováděli vědeckou činnost a ne proto, aby vykonávali činnosti a povinnosti plynoucí z dikce zákona o ochraně přírody, což můžu potvrdit ze své zkušenosti, protože činnost správy ve svěřeném území je v podstatě neviditelná. A tak činnost správy supluje policie, která by se dle mého názoru měla věnovat podstatně důležitějším věcem. CHKO má sice svého strážce, možná 2, pokud se tedy člověk, kterého jsem loni nominoval, konečně rozhoupal a složil zkoušky, nicméně od nich se nedá nic očekávat. Pracují v utajeném režimu, aby se jejich jména nedávala do souvislosti řekněme určitých úlev, které správa tají a jsou jinak nedostupné, jako např. legalizace černých staveb v CHKO či povolení k provozování dronů. Strážci výhradně pracují v režimu konzultantů a průvodců vedoucího oddělení. Přikládám zajímavý článek z jiné CHKO, jak tam funguje stráž přírody, v přátelském souladu se správou a lesníky, jaký to má význam a jaké to má výsledky, abych podtrhl svou úvahu. https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/jeseniky-boruvky-sberaci-sber-kontroly-strazci-prirody-lesnici-pokuty.A190829_498491_olomouc-zpravy_stk

Vyhledávač tras
Počasí v brdech
24.9
Předpověď počasí - ikonka
Pátek
14°
25.9
Předpověď počasí - ikonka
Sobota
17°
26.9
Předpověď počasí - ikonka
Neděle
19°
27.9
Předpověď počasí - ikonka
Pondělí
20°