Inzerce

Stala se cyklostezka Nepomuk - Láz novodobou pastí na cyklisty?

12|6|2019 - Mirek Tarab

* V CHKO Brdy řádí bez postihu čtyřkolkáři. * Lapit je není jednouché. Ba přímo složité a moc náročné. * Tak v policejní síti skončila spíše snadnější kořist: cyklisté, kteří si dali v osvěžovně v Nepomuckém Nepálu 2 piva..


Stala se cyklostezka Nepomuk - Láz novodobou pastí na cyklisty?

Ty naše Brdy jsou občas plné paradoxů.

Nejinak lze nazvat smutné video, kolující FB stránkami, kterak se skrze CHKO Brdy prohání tlupa čtyřkolkářů, řádících na brdských nezpevněných cestách doslova hlava nehlava.
Pěší turisté museli ustoupit až na okraj cesty, aby nebyli sraženi.

Rozhořčení čtenáři, kteří shlédli dotčené video jednoho z procházejících turistů se odvolávali na absenci Správy CHKO Brdy a také Policie ČR, která by nad Brdy měla pečlivě bdít.
Jistě, 100% uhlídat nelze nikdy nic, ale viditelná absence registračních značek na čtyřkolkách (úmysl) byla dosti varovným signálem pachatelů: "víme, že děláme něco zakázaného, ale chceme si to tu užít a tak nějak odhadujeme, že Policie spí, takže sorry".

Doslova v ostrém kontextu pak působí fakt, že jen o několik dnů později obsadila policejní hlídka Policie ČR jednu z lesních křižovatek na silnici, spojující obec Nepomuk (v Brdech) s vedle ležící obcí Láz. Právě po ní vede cyklostezka č. 2273, okolo hájenky Pourka.
Ano, ta pěkná, téměř po vrstevnici vedoucí silnička mezi obrovskými výmoly na cestě ležící.

Dotčené místo mezi Nepomukem a Lází v Brdech (cyklostezka č. 2273)

 

Jejich snadnými terči se stali cyklisté, mířící právě od Padrtí, Nepomuku do Lázu.
Byli předpisově zastaveni, a následná pseudokontrola skončila překvapeným dýcháním do alkohol testeru. A po nich výhradně další a další cyklisté, nebylo zastaveno jediné projíždějící auto.
Předzvěst tragikomické brdské ostudy?

Ano, je fakt, že uvedená cyklostezka č. 2273 vede podél silnice III. třídy, po které je běžný silniční provoz, ale.. Proč tak náhle? Vyhlášená osvěžovna Nepál v Nepomuku, je právě jedna z mála, na níž se můžete v Brdech občerstvit, může mít problémy, jejich přistižení návštěvníci problémy dvojnásob, díky podobné, nebojím se nazvat účelové šikaně cyklistů.

Nevím, kdo dostal tenhle zhovadilý nápad (asi se policisté příliš nudí), anebo účelově a raději chytají cyklisty, co platí daně, dodržují zákony, protože ti se ještě nechají oškubat.
Přistižení čtyřkolkáři bez RZ, občanských a řidičských průkazů jsou daleko obtížnější a méně stravitelné, příliš úřednické a byrokratické sousto.

Policie ČR, chránící Brdy. Proč se stali terčem jejich kontroly jen cyklisté?

 

No a teď malá odbočka na Jižní Moravu, za putování vínem.
V létě tu uzříte naplněné cyklostezky a silnice III. třídy ovíněnými cyklisty, právě těžícího ze systému prodeje vína, návštěv vinných sklípků a každoročního, tradičního zářijového koštu.
Policie jako by v tuto chvíli ani neexistovala, právě nad rozběhnutými koly téměř dokonalého turismu či cyklistiky pod mírným vlivem alkoholu bdí totiž celý jihomoravský kraj, pro nějž jsou to vítané příjmy do státní pokladny a zejména pak dobrá reklama.

Tam skutečně Policie vyráží do terénu opravdu jen aby se neřeklo. Mají totiž rozum, zdá se.
Ten v Brdech asi schází.. Bohužel, i v tomto případě.


Dovětek redakce ObjevBrdy.cz: 
jméno autora bylo pozměneno, jeho plné občanské jméno však známe, nicméně z pochopitelných důvodů jej nebudeme zveřejňovat. B
ude rád, když se o této skutečnosti návštěvníci Brd dozví.
Děkujeme za pochopení.

Diskuze

Průměrné hodnocení: 90%

Muži: 80% | Ženy: 0% | Rodiče: 0% | Chodec: 80% | Běžec: 0% | Cyklista: 0% | In-linista: 0% | Lezec: 0% | Běžkař: 0%

Líbil se Vám tento článek? Rádi byste něco doplnili?

Q |

JaC | | Muž | Chodec

Smiřme se už provždy s tím, že "lepšolidi" na čtyřkolkách budou vždy "ti lepší" a "chránění". Chodec či cyklista je opravdu snadná kořist, nicméně - za sebe - a ruku na srdce - jezdím na kole, jezdím dost a rozhodně NEmusím u toho pít ani pivo, ani víno. A souhlasím s tím, že bych pokutoval pod vlivem alkoholu všechny - cyklisty, motorkáře i automobilisty. Alkohol dle mého soudu stírá onen rozdíl mezi cyklistou s pivem a hovadem na čtyřkolce. Bez rozdílu. Chceš být lepší - napij se až doma. Piješ, tak choď maximálně pěšky.

Vyhledávač tras
Počasí v brdech
1.12
Předpověď počasí - ikonka
Středa
2.12
Předpověď počasí - ikonka
Čtvrtek
3.12
Předpověď počasí - ikonka
Pátek
-2°
4.12
Předpověď počasí - ikonka
Sobota
Nejnovější hodnocení
Nejnovější hodnocení
Dobrá práce! Parkoviště v Orlově v novém hávu.. - 60%

1|12|2021 Jk: Zdravím, promítne, ale asi mi něco uniká. Proboha proč je na parkovišti značka zákaz zastavení. Značka,..

přečíst >>

Nejen podzimní víkendová fotogalerie - 100%

1|12|2021 pavel: Krkavčí skály a Velký lom na Plešivci jsou klasika. Vlastně se skoro divím, že tu nejsou častěji.

přečíst >>

Challenge 2021 pro vás: zdolej svůj brdský Everest (8.848 m)! - 98%

1|12|2021 Eva a Lukáš: Super nápad. Je nějaká registrace? Souhlasíme s ostatními, chtělo by to něco pamětního pro další motivaci...

přečíst >>