Inzerce

Stala se cyklostezka Nepomuk - Láz novodobou pastí na cyklisty?

12|6|2019 - Mirek Tarab

* V CHKO Brdy řádí bez postihu čtyřkolkáři. * Lapit je není jednouché. Ba přímo složité a moc náročné. * Tak v policejní síti skončila spíše snadnější kořist: cyklisté, kteří si dali v osvěžovně v Nepomuckém Nepálu 2 piva..


Stala se cyklostezka Nepomuk - Láz novodobou pastí na cyklisty?

Ty naše Brdy jsou občas plné paradoxů.

Nejinak lze nazvat smutné video, kolující FB stránkami, kterak se skrze CHKO Brdy prohání tlupa čtyřkolkářů, řádících na brdských nezpevněných cestách doslova hlava nehlava.
Pěší turisté museli ustoupit až na okraj cesty, aby nebyli sraženi.

Rozhořčení čtenáři, kteří shlédli dotčené video jednoho z procházejících turistů se odvolávali na absenci Správy CHKO Brdy a také Policie ČR, která by nad Brdy měla pečlivě bdít.
Jistě, 100% uhlídat nelze nikdy nic, ale viditelná absence registračních značek na čtyřkolkách (úmysl) byla dosti varovným signálem pachatelů: "víme, že děláme něco zakázaného, ale chceme si to tu užít a tak nějak odhadujeme, že Policie spí, takže sorry".

Doslova v ostrém kontextu pak působí fakt, že jen o několik dnů později obsadila policejní hlídka Policie ČR jednu z lesních křižovatek na silnici, spojující obec Nepomuk (v Brdech) s vedle ležící obcí Láz. Právě po ní vede cyklostezka č. 2273, okolo hájenky Pourka.
Ano, ta pěkná, téměř po vrstevnici vedoucí silnička mezi obrovskými výmoly na cestě ležící.

Dotčené místo mezi Nepomukem a Lází v Brdech (cyklostezka č. 2273)

 

Jejich snadnými terči se stali cyklisté, mířící právě od Padrtí, Nepomuku do Lázu.
Byli předpisově zastaveni, a následná pseudokontrola skončila překvapeným dýcháním do alkohol testeru. A po nich výhradně další a další cyklisté, nebylo zastaveno jediné projíždějící auto.
Předzvěst tragikomické brdské ostudy?

Ano, je fakt, že uvedená cyklostezka č. 2273 vede podél silnice III. třídy, po které je běžný silniční provoz, ale.. Proč tak náhle? Vyhlášená osvěžovna Nepál v Nepomuku, je právě jedna z mála, na níž se můžete v Brdech občerstvit, může mít problémy, jejich přistižení návštěvníci problémy dvojnásob, díky podobné, nebojím se nazvat účelové šikaně cyklistů.

Nevím, kdo dostal tenhle zhovadilý nápad (asi se policisté příliš nudí), anebo účelově a raději chytají cyklisty, co platí daně, dodržují zákony, protože ti se ještě nechají oškubat.
Přistižení čtyřkolkáři bez RZ, občanských a řidičských průkazů jsou daleko obtížnější a méně stravitelné, příliš úřednické a byrokratické sousto.

Policie ČR, chránící Brdy. Proč se stali terčem jejich kontroly jen cyklisté?

 

No a teď malá odbočka na Jižní Moravu, za putování vínem.
V létě tu uzříte naplněné cyklostezky a silnice III. třídy ovíněnými cyklisty, právě těžícího ze systému prodeje vína, návštěv vinných sklípků a každoročního, tradičního zářijového koštu.
Policie jako by v tuto chvíli ani neexistovala, právě nad rozběhnutými koly téměř dokonalého turismu či cyklistiky pod mírným vlivem alkoholu bdí totiž celý jihomoravský kraj, pro nějž jsou to vítané příjmy do státní pokladny a zejména pak dobrá reklama.

Tam skutečně Policie vyráží do terénu opravdu jen aby se neřeklo. Mají totiž rozum, zdá se.
Ten v Brdech asi schází.. Bohužel, i v tomto případě.


Dovětek redakce ObjevBrdy.cz: 
jméno autora bylo pozměneno, jeho plné občanské jméno však známe, nicméně z pochopitelných důvodů jej nebudeme zveřejňovat. B
ude rád, když se o této skutečnosti návštěvníci Brd dozví.
Děkujeme za pochopení.

Diskuze

Průměrné hodnocení: 0%

Muži: 0% | Ženy: 0% | Rodiče: 0% | Chodec: 0% | Běžec: 0% | Cyklista: 0% | In-linista: 0% | Lezec: 0% | Běžkař: 0%

Líbil se Vám tento článek? Rádi byste něco doplnili?

Článek zatím nikdo nehodnotil

Vyhledávač tras
Počasí v brdech
24.6
Předpověď počasí - ikonka
Pondělí
22°
25.6
Předpověď počasí - ikonka
Úterý
25°
26.6
Předpověď počasí - ikonka
Středa
28°
27.6
Předpověď počasí - ikonka
Čtvrtek
28°
Anketa
Atom Muzeum v Míšově je zavřené a odstřižené od elektřiny. Nový vlastník (VLS) nechce platit cca 3.500,- Kč ročně právě za elektřinu, ostatní dělají nadšenci zdarma. Je to v pořádku, vlastník si může dělat co chce. 28% Nelíbí se mi to, 3.500,- Kč ročně není žádná strašná platba. 40% Je mi to absolutně jedno, nezajímá mne to. 32%
Nejnovější hodnocení
Nejnovější hodnocení
Píšete nám: hledáte camp pro stan, pro vaše výlety do CHKO Brdy - 90%

24|6|2019 Milan: objevil jsem na bezkempu.cz krásné místo v obci Skořice přímo u lesa (nikoliv ve městě jako v Příbrami)..

přečíst >>

Orlov, parkoviště (točna autobusu, turistické rozcestí) - 80%

24|6|2019 Michal: POZOR - Parkování na tomto parkovišti je značně omezené. Parkovat se zde může jen od října do dubna a..

přečíst >>

Odpočinkové posezení u Pilské: povedené! - 100%

24|6|2019 Karek Urban: O zřízení vyhlídkového místa poblíž hráze žádal újezdní úřad Povodí Vltavy v roce 2009, protože Pilská..

přečíst >>

CHKO Brdy v r. 2017: žádná skutečná ochrana přírody, ale ráj pro nadlidi s nejrůznějšími výhodami.. - 83%

24|6|2019 Jana: Auta jsou jeden mor v Brdech, je fakt, že by měli být pokutováni všichni, co tam bez povolenky vjedou..

přečíst >>

Zveme vás. Kam? Do nitra Lázské nádrže v Brdech! - 100%

24|6|2019 Redakce ObjevBrdy.cz: Tondo, děkujeme za avízo, máte samozřejmě pravdu, opraveno..

přečíst >>