Inzerce

Den stromů: pojďme spolu do Brd

16|10|2017 - Redakce ObjevBrdy.cz

20. říjen je v mnoha zemích oslavován jako den stromů. Pojďme společně v sobotu, tedy den po tomto svátku, vzdát hold těmto velikánům, bez kterých je těžké si život a krajinu představit.


Den stromů: pojďme spolu do Brd

Vedle jmenin všech z nás, nese snad každý den přívlastek různých svátků. Každý známe významné dny světových dějin či dějin spojených s Českou zemí. Avšak často nese den i oslavy netradiční. Mnohdy spíše vykouzlí úsměv na tváři, no posuďte sami: 28. 1. Den ochrany osobních údajů, 30. 4. Den pracoviště, 6. 7. Světový den polibku, 19. 11. Světový den toalet …

 

Vraťme se však k 20. 10. Věříme, že vážit si přírody by mělo patřit ke každodennímu rituálu všech obyvatel této planety. Mnohdy tomu tak není, proto vítáme určitá mementa, která alespoň část populace na vteřinu zastaví, donutí k malému zamyšlení.

Jedním z takových dnů je právě Den stromů. Někoho v ten okamžik napadne statný solitér v krajině, nebo souvislý lesní porost, popřípadě malý semenáč, který má vše teprve před sebou.

Brdy jsou tak jedním mohutným oslavencem v naší krajině. Najdeme zde mnoho jedinců, které při svých toulkách potkáváte a rádi se k nim vracíte. Sešlo by se nám jistě mnoho tipů kam zajít, kde dát najevo svou pokoru.

 

Pojďme spolu na výlet

Oslavme Den stromů v sobotu (tedy den po tomto svátku). Vydejme se spolu z Obecnice na Klobouček. Jedno z mála míst s posledními původními porosty až pralesního typu. Podívejte se na naší fotogalerii. Podzimní barevný háv jistě umocní krásu tohoto místa.

Kolem skalních útvarů (mrazových srubů) se vydáme přímo na vrchol Kloboučku. Zde na nás čeká opět nejeden oslavenec a příjemný výhled na Obecnicko a Třemošnou.

Výlet tím můžeme ukončit a vrátit se zpět, nebo s námi můžete pokračovat dále k protipožárnímu valu kolem Toku, k rozcestí s kamennými schody a cestou údolím Albrechtického potoka zpět do výchozího místa.

První varianta mírně nenáročná: tam a zpět cca 8 km po zpevněných cestách. U Kloboučku kamenitým lesem na vrchol.

Druhá varianta jen středně náročná: cca 13 km po lesních cestách. Minimum asfaltu.

Fotografie z této trasy naleznete zde.

 

 

Jasně a stručně:

Kdy: 21. 10. 2017 v 9:00 hod.

Kde: Obecnice, parkoviště u stadionu. Zájemce můžeme „nabrat“ svými vozidly v Příbrami na Zdaboři (počet omezen). Jen pozor, silnice mezi Novým Podlesím a Obecnicí je uzavřena. 

Kam: Klobouček – dále dle skupiny se část může vrátit zpět. Ostatní se s námi vydají delší trasou přes vrchol Kloboučku, kamenné schody a údolím Albrechtického potoka zpět do Obecnice. 

Ideálně nám, prosím, potvrďte svou účast na: hynek(zavináč)objevbrdy.cz, děkujeme. 

 

 

Tip: vemte i děti:

Zapojte sebe a děti do Hry s brdským Fabiánem. Cestou rovnou splníme 2 body! A lákavé ceny jsou tak na dosah. Slevu na pizzu získává každý. 

Hra původně končí  31. 10. 2017, ale již teď můžeme slíbit, že ji protáhneme do listopadu.

Už teď se na Vás a na procházku těšíme.

Uvidíme se?

 

(hyh)

Diskuze

Průměrné hodnocení: 0%

Muži: 0% | Ženy: 0% | Rodiče: 0% | Chodec: 0% | Běžec: 0% | Cyklista: 0% | In-linista: 0% | Lezec: 0% | Běžkař: 0%

Líbil se Vám tento článek? Rádi byste něco doplnili?

Článek zatím nikdo nehodnotil

Vyhledávač tras
Počasí v brdech
Nejnovější hodnocení
Nejnovější hodnocení
Po výbuchu v Brdech padla obžaloba u Okresního soudu v Rokycanech.. - 80%

2|6|2023 Karel Hron: Článek se mi líbí. Nicméně musím podotknout, že před rokem 1989 jsem také do prostoru "chodil" na houby...

přečíst >>

Lepší GSM pokrytí v Brdech? Operátorům se do něj příliš nechce. Nejsou pro ně zajímavé.. - 93%

2|6|2023 Ing. Tomáš Havel: Sám jsem byl na straně operátora v době, kdy se tato otázka řešila. Vůle ze strany operátorů to řešit..

přečíst >>