Inzerce

Aktuální zprávy z Brd (4)

16|1|2017 - Redakce ObjevBrdy.cz

16. Leden 2017: vznikají nové brdské mapy (aktuálně běžkařská a další..)
* Přesto se najdou lidé, kteří nevinnému sportování v Brdech nepřejí a viditelně škodí..
* Jsme v těsném kontaktu s ubytovateli, kteří nás prosí: informujte návštěvníky, že tu nic "nebouchne"!


Aktuální zprávy z Brd (4)

* Vznikají nové brdské mapy (aktuálně běžkařská mapa a další se již chystají)..

Aktuálně již běží naplno 1. ucelená běžkařská sezóna, v Brdech je vidět více a více nadšených sportujících lidí. Avšak emocionální reakce těch, kteří otevřeným Brdům nepřejí (a již se plně profilují a ukazují) na sebe nenechaly dlouho čekat (detailně pak o něco níže)..

Naše a další mapy, které nám posíláte (velmi vám všem děkujeme!) a doplňujete svými informacemi, zveřejňujeme proto, že jiné další mapy bohužel nevznikly a jistě dlouhou dobu jen tak ani nevzniknou.
Jsme přesvědčení, že pro úplný začátek to může postačit. V následné době se jistě v Brdech změní mnoho k lepšímu a vzniknou pěkné, oficiální mapy. Chce to jen čas a vytrvat.

Nyní jen prozradíme, že kauza "2t kamínků na 1 km cesty" ukázala, že tu je poměrně silná skupina, která má paniku z toho, že se Brdy staly opět veřejné, a obtížně se vyrovnávají se změnami, souvisejícími z otevření Brd (celá kauza nekončí, bude se jistě dále vyvíjet, budeme vás včas informovat).

I to, že naše mapy sdílíte, prokazujete obecně skutečně medvědí službu. S mnohými z vás jsme se již potkali a můžeme potvrdit, že naše Brdy s vámi nikterak netrpí, umíte se chovat jako lidé a žádné odpadky, ač jsme se snažili na našich cestách najít, jsme po nikom nenašli(!)  
Jste skvělí, děkujeme vám!

Mapy ZDARMA na našem portále / Redakce ObjevBrdy.cz

 

* Přesto se najdou lidé, kteří nevinnému sportování v Brdech nepřejí a viditelně jiným škodí..

Jak píšeme výše, v našich Brdech se nachází "skupina", která otevřeným Brdům (pro sport, turistiku, volný čas v duchu všech zákonných pravidel) jaksi nepřeje.
Všechny cesty, ideální pro zimní běžkování, které se objevily v námi zakreslených mapách,  byly vzápětí "pokryty" tak silnou vrstvou kamínků, že důvodnost nutnosti zabezpečit případný průjezd složek IZS zkrátka neobstojí. Kde už nezbyly kamínky, pluhy pro jistotu "seškrábly sníh až na asfalt(!) a přidaly pár větví, aby to opravdu echt "drhlo"(!)

Nemáme potíž repektovat jiný názor, i my umíme hledat a najít jakýsi kompromis. Také si nemyslíme, že by to byli "zlí" lidé. Spíše viditelně chybí "kulatý stůl", kde by si všechny zúčastněné strany vyjasnili své důvody, proč vlastně v Brdech jsou a našli přijatelnou míru akceptovatelnosti soužití nejrůznějších skupin. Tolerance, vstřícnost a respekt jsou asi ta nejdůležitější slova!
Zatím se však zdá, že tato skupina se velmi obtížně vyrovnává se změnou poměrů v Brdech a viditelně škodí.

I toto se však dá změnit, stačí vyšší zájem veřejnosti a sdílet co nejvíce naše informace dál (lajk na FB, sdílení článků, aktivní dotazování, a tak dále). Děkujeme vám všem předem za pomoc!

 

Foto: Martin Šálek a jeho FB profil

 

* Jsme v kontaktu s mnohými brdskými ubytovateli, kteří nás prosí: informujte návštěvníky, že tu nic "nevybuchne"!

Ano, je to tak. Existují lidé (ne, to skutečně není paranoia), kteří opravdu otevřeným Brdům nepřejí a tak se vymýšlejí smyšlené články, jak se z našich krásných Brd za 6 měsíců stalo jedno "velké, odporné smetiště" (Google/Novinky/článek z 1.9.2016).

Nebo: další článek ve smyslu "kdo přijede do Brd, riskuje že umrzne, umře hlady a nepřežije noc, protože tu nemáme zhola nic a mluvíme tu jiným jazykem" (nepravdy a nadsázka). Stalo-li by se však, že by návštěvník toto vše opravdu neuvěřitelnou "náhodou" přežil (matematicky připouštíme, nelze toto vyloučit), zcela jistě na konci své brdské cesty šlápne na ostrou minu a vybuchne!!  A nebude nikdy nalezen (opět nepravdy a nadsázka)..

Vážení návštěvníci, nyní již vážně a pravdivě: jsou tu skvělí lidé, kteří velmi investovali do svých penzionů, abyste se měli jako doma, v bavlnce (!).
Jsou tu navíc výtečné, prověřené restaurace, kde se skvěle najíte, navíc o dost levněji než jinde, přitom chutně a kvalitně (jako u babičky).
A na závěr opravdu zdůrazníme, že 80% celkového území našich Brd jsou z hlediska pyrotechniky zcela čisté.

Pokud se budete pohybovat po brdských silnicích, lesních cestách, vyznačených stezkách, nic se vám nemůže stát. Jediná místa, která chybí vyčistit, případně označit, jsou někdejší cílové dopadové plochy, vyznačené jak na našich mapách, tak i mapách Seznamu (www.mapy.cz).
Normální člověk si vystačí s těmito 80% plochy, které ani za týden neprojde, nenormální člověk na cílových plochách sbírá např. houby a borůvky (viděli jsme a těmto lidem není ani rady, ani pomoci).

Tak tedy: víme, že patříte mezi ty normální, proto se ničeho nebojte, přijeďte podpořit rozvoj Brd a užít si krásnou, Brdskou přírodu v duchu všech pravidel. Zveme vás! :-)

Vaše Redakce ObjevBrdy.cz

 

Foto: Líbí se vám?

(pep)

Diskuze

Průměrné hodnocení: 95%

Muži: 93% | Ženy: 100% | Rodiče: 100% | Chodec: 90% | Běžec: 0% | Cyklista: 100% | In-linista: 0% | Lezec: 0% | Běžkař: 0%

Líbil se Vám tento článek? Rádi byste něco doplnili?

Honza Klír | | Muž | Cyklista

Ahoj z Prahy, Brdy jsem si zamilovali a loni na kole poznávali. Máte to tak nádherný, že bych se k vám nejraději přestěhoval. Článek sdílíme a posíláme dál, stránky lajkujeme a odebíráme. Nepřející sice mají zdroje, ale jak někdo psal v jinym článku, je volební rok, a my bysme se měli ptát, a podle toho následně volit. Vojenský lesy jsou státní podnik, je tam dost politiků, kteří se můžou zasadit o viditelnější změny a ty nepřející prostě vyhodit :) Když dojde na lámání chleba, kdo padne dřív? Šéf divize nebo člen správní rady, náměstek, etc.. :) :) :) Naivita některých lidí je groteskní. Držím palce a lajkuju!

Radek Smahelka | | Muž | Cyklista

autorum pisu super! Uz se tesim v lete na to vikendove kolo, dvojnasob na truc tem neprejicim. Jak to uz byva, kdo jamu kopa, sam do ni pada (-:

Ivana Paseková | | Žena | Chodec | Vhodné pro děti

"...zveřejňujeme proto, že jiné další mapy bohužel nevznikly a jistě dlouhou dobu jen tak ani nevzniknou. Jsme přesvědčení, že pro úplný začátek to může postačit. V následné době se jistě v Brdech změní mnoho k lepšímu a vzniknou pěkné, oficiální mapy. Chce to jen čas a vytrvat." Dobrý den, zdravím všechny uživatele tohoto webu i jeho správce, fandím Vám a sleduji web, jen dovolte, abych zareagovala na citovaný odstavec - je pravda, že tématických map nevzniklo až zas tolik, ale i oficiálních turistických map Brd s aktuálním loňských značením je k dispozici hned několik v různých rozlišeních (1 : 25 000, 1 : 40 000, 1 : 60 000, vydané Shocart a Geodézie Online), jsou běžně prodávané infocentry v okolí Brd (Spálené Poříčí, Rožmitál, Strašice a jistě i další). Ve zmíněném IC Spálené Poříčí pracuji, tedy mám poměrně podrobný přehled o nabídce map i dalších materiálů. Dále již na jaře loňského roku vydalo vlastním nákladem město Spálené Poříčí sadu cyklovýletů na Brdy i jinam, sestavenou zkušenými místními cyklisty a obsahující podrobné popisy tras a různé tipy na výlety. O tento materiál je celoročně velký zájem a informujeme o něm na našich stránkách i facebookovém profilu města. A ještě opět město Spálené Poříčí vydalo také na jaře podrobnou trhací turistickou mapu Brd s aktuálním značením formátu A3, která je volně k dispozici všem návštěvníkům IC . Vydali jsme také pohlednice Brd, které se těší velké oblibě. Tolik jen pro upřesnění a doplnění i vašich informací :) Samozřejmě se dá dělat daleko víc a jistě další aktivity budou následovat letos i v dalších letech. Těšíme se na ně!!!

pds | | Muž | Chodec

Brdy navšťevuji kolmo, běžmo, pěšmo...zde je pár zkušeností: Jistě existují lidé, kteří otevřenosti Brdům nepřejí, pak existují lidé, kterým toto nevadí, pokud se návštěvy Brd chovají slušně. A nakonec existují "ho.ada", která svým chováním zavdávají příčinu nejen těm, kteří nejsou z otevřených Brd nadšení a škodí všem těm, kteří jsou slušní a Brdy si rádi projdou. Bohužel stejně jako v jakékoliv jiné pospolitosti i zde platí, že stačí jeden blbec, který navodí pocit, že tací mohou být všichni. Trávím v Brdech více než 40let, ten věk letí :-), znám tam místa, kam "lidská noha nevkročila". Bohužel musím souhlasit s tím, že otevření Brd nese i ten problém, že lidé se tam neumí chovat. Ano jen nekteří, je jich jistě minimum, ale prostě je to fakt. Mě za těch víc než 40 let nenapadlo, že bych tam odhodil cokoliv, co do lesa neptaří, snad z výjimkou ohryzku od jablka. Bohužel každý rok od otevření části Brd paní ministryní Parkanovou absolvuji cca 2km trasu po struhách a každý rok odnáším dvě, tři tašky odpadků (pet lahve, obaly od tyčinek, pytlíky od svačin....). Auto parkující na kraji silnice, po jehož odjezdu zde zůstane v lepším případě taška s odpadky, v horším hromada odpadků není výjimkou. Prosím o to, aby všichni ti nadšenci do Brd - turisté, cyklisté, houbaři....přemýšleli a chovali se ohleduplně. Věřím, že většina z vás je těch slušných, rpto so všímejte i těch "pár pitomců" co tu vaši image kazí. Uvedu jeden příklad z tohoto víkendu. Jel jsem si v sobotu svoji trasu na kole a zastavil se u pramene přítoku Lázského. Po 10metrech leželo u stezky k pramenu "ho.no", u pramenu byl obal od tatranky a malá petka od dobré vody. "H" jsem zahrabal, a obaly odvezl. Ale naopak v neděli jsem potkal skupinku starších dam na výletu s dcerou a ty byly naprosto super. Takže apleluji na všchny ty slušné, buďte ostražití vůči těm pár blbcům, co to kazí a úžívejme Brdy v "nedotčené" podobě co nejdéle.

Vyhledávač tras
Počasí v brdech
Nejnovější hodnocení
Nejnovější hodnocení
Po výbuchu v Brdech padla obžaloba u Okresního soudu v Rokycanech.. - 80%

30|3|2023 Karel Hron: Článek se mi líbí. Nicméně musím podotknout, že před rokem 1989 jsem také do prostoru "chodil" na houby...

přečíst >>

Lepší GSM pokrytí v Brdech? Operátorům se do něj příliš nechce. Nejsou pro ně zajímavé.. - 93%

30|3|2023 Ing. Tomáš Havel: Sám jsem byl na straně operátora v době, kdy se tato otázka řešila. Vůle ze strany operátorů to řešit..

přečíst >>