Inzerce

Aktuální mapy Brd - ke stažení

6|1|2017 - Redakce ObjevBrdy.cz

Jak jsme již na našem portále zmínili, Brdy stále ještě trápí chybějící turistické značení a tak názvy lesních cest přímo v terénu usnadňují základní orientaci v Brdech.
Mapu lesních cest doplňuje ještě mapa sítě tzv. Traumabodů, kterou vytvořily VLS ČR, s.p., nyní jsme přidali Pyrotechnickou mapu a nejnovější Zimní běžkařskou mapu 2017.
Poslední aktualizace: 25.1.2017


Aktuální mapy Brd - ke stažení

* OFICIÁLNÍ ZIMNÍ BĚŽKAŘSKÁ mapa Brd 2017 / Příbramsko

Dohodou starosty Příbrami Ing. Jindřicha Vařeky a ředitele Divize Hořovice, organizace VLS ČR, státní podnik Ing. Petra Švadleny jako reakce na problémové spolužití sportovců a organizacemi zajišťujícími provoz v CHKO Brdy, platí od 20.1.2017 do ukončení zimní sezóny 2016/2017 následující vyjednané lyžařské mapy:

 

    
         Část 1. Láz u Příbrami              Část 2. Nepomuk v Brdech               Část 3. Orlov u Příbrami
Ke stažení: Zimní běžkařská mapa Středních Brd / Příbramsko (Martin Šálek a VLS ČR, © 2017)

 

* Pyrotechnická mapa Brd 2017

Armáda České republiky zveřejnila svou mapu průběžné pyrotechnické očisty brdského území.
Celou akci rozfázovala do pěti částí, podle náročnosti a zatížení. Na mapě jsou přesně vyznačeny lokality s konkrétními popisy, co se se kterými lokalitami zamýšlí..

 

 

Ke stažení: Pyrotechnická mapa průběhu očisty Brd (Armáda ČR, © 2016)

 

 

* NEJLEPŠÍ TURISTICKÁ MAPA BRD  

V úvahu připadají tři nejrozšířenější mapové podklady: Google mapy (nehodí se, pojem "turistická mapa" vůbec neznají a v Brdech končí na úrovni silnic), OpenStreet mapy (jsou dobré, podrobné, ale dle našeho názoru by chtělo vylepšit podkladovou vrstvu - např. ty stromečky, zvýrazňující les jsou zbytečné, stejně jako šrafování bývalých dopadových ploch - zde neuvidíte vůbec nic).
Jak jsme zmínili, pro objevování Brd jsou nejlepší MAPY.SEZNAM.CZ (od spol. Seznam.cz).
Vrsta "turistická mapa" řadí tyto podklady k nejpovedenějším. Najdete zde jak údaje o výšce (vrstevnice) tak silnice, zpevněné cesty i pěšiny přímo uvnitř Brd a to včetně turistického značení.

Nejlepším řešením je stáhnout si ZDARMA OFF-LINE verzi map do vašeho zařízení (mobil, tablet, GPS navigace, etc.). Pokud máte navíc uvnitř zařízení GPS lokátor, máte vyhráno a můžete tak sledovat vaši aktuální polohu přímo v Brdech.

Do svých zařízení stahujte podle varianty vašeho operačního systému:
Microsoft Store, GOOGLE PLAY, APP Store. Stačí vyhledat "Mapy, Seznam".
Velikost stahovaného objemu: cca 800 MB (celá ČR).

 

 

 Odkaz: Mapy.Seznam.cz

 

* Mapa názvů lesních cest v Brdech

Jedním z několika velkých znalců Brd je také příbraman JUDr. Pavel Čámský.
Prohlédnete-li si internet, najdete mnoho jeho velmi krásných a velmi podrobných článků, tipů na výlet a vůbec aktivit, které s Brdy úzce souvisí.
Posledním jeho velkým až neskutečným přínosným počinem bylo vytvoření nejnovější Mapy lesních cest, které se v Brdech nacházejí.

Poprvé tuto mapu mohli shlédnout Příbramané v městském periodiku Kahan, kde byla v prázdninovém dvojčísle (06-07/2016) úhledně vložena jako příloha. S články JUDr. Pavla Čámského se setkáte i na našem portále, patří mezi velmi úzký okruh lidí, kteří znají Brdy i poslepu a vždy překvapí nějakou zajímavostí přímo z těch nejhezčích brdských míst.

 

 

Ke stažení: Mapa názvů lesních cest v Brdech (JUDr. Pavel Čámský, © 2016)

 

* Mapa sítě označených Traumabodů v Brdech

Když se 1.1.2016 po dlouhé době opět Brdy otevřely, mnohde chyběly i výše zmíněné tabule s názvem lesních cest.
Vojenské lesy a statky ČR, s.p., který provádí správu a hospodaření nad svěřeným územím CHKO Brdy, nechalo připravit a v terénu osadit, vytýčit reálnou síť tzv. Traumabodů.
Traumatologický bod je místo, které je označeno tabulkou s jedinečným kódem. Na tabulce najdete telefonní čísla složek IZS, GPS souřadnice a název bodu. Stejná síť je již vytýčena např. v Krkonoších, na Šumavě, v Krušných horách, Českosaském Švýcarsku. 
Souřadnice jednotlivých bodů jsou zaneseny na příslušných operačních střediscích HZS ČR i na tísňové lince 112, včetně leteckých map v případě nutné Letecké záchrany.

 

 

Ke stažení: Mapa sítě označených Traumabodů v Brdech (Vojenské lesy a statky ČR, s.p., © 2016)

(pep)

Diskuze

Průměrné hodnocení: 90%

Muži: 90% | Ženy: 0% | Rodiče: 0% | Chodec: 100% | Běžec: 0% | Cyklista: 0% | In-linista: 0% | Lezec: 0% | Běžkař: 0%

Líbil se Vám tento článek? Rádi byste něco doplnili?

Jaroslav | | Muž

Kvalitně napsaný článek a konečně se objevila mapa traumabodů, které byly instalovány na popud újezdního úřadu v polovině roku 2015. Pokud se objeví očíslované v turistické mapě, výrazně to usnadní turistům orientaci. Přivítal bych širší zpravodajství z celé CHKO, i z té jižní části, ale předpokládám, že na tom redakce pracuje. Jediná výtka k tzv. běžkařské trase. Větší část hlavních tras je prezentována po páteřních komunikacích, které využívají lesáci, IZS, PČR, vodohospodáři atd. Ty trasy budou vždy sloužit hlavně pro dopravu, byť ve velmi omezené míře. Běžkař neznalý poměrů může být velmi zklamán a třeba i nasr....., když cíleně na základě této informace navštíví proklamovanou lokalitu, protože lehce podlehne dojmu, že to jsou ryze běžkařské trasy.

Redakce ObjevBrdy.cz | | Muž | Chodec

Jaroslave, dobrý den, ano, máte pravdu, měli bychom toto jistě zdůraznit (nám to přišlo samozřejmé), a je to tak, jak píšete: primárně jsou pluhovány cesty pro využití zmíněnými organizacemi. Běžkování je možné jako vedlejší efekt (určitě do nového článku, který vyjde zítra, doplníme). Také můžeme naznačit, že se aktivně snažíme začít informovat i z té druhé strany Brd, měli jsme to v plánu od prvopočátku. Jen trochu narážíme na některé komunikační bariéry. Věříme, že se to co nejdříve poddá a čtenáři i z té 2. strany Brd se konečně dočkají. Vám díky za zájem!

Vyhledávač tras
Počasí v brdech
Nejnovější hodnocení
Nejnovější hodnocení
Brdská květena: dřípatka horská - 100%

15|8|2022 Mgr. Ing. Karel Hron: Dřípatka také roste, a to relativně dost hojně v povodí Třebonínského potoka na Českobudějovicku, před..

přečíst >>

Lednová hádanka: uhodnete? - 60%

15|8|2022 pavel: hájenka carvánka

přečíst >>

Orlov, parkoviště (točna autobusu, turistické rozcestí) - 50%

15|8|2022 David: O víkendu se nesmí parkovat, pokuta 300,-

přečíst >>

19. ročník výstupu na PRAŽÁK již tuto sobotu! - 80%

15|8|2022 Kathcule: Tak nakonec i se sněhem, pěkně to je ????????

přečíst >>

Šachta č. 4, Lešetice - Uranové doly Příbram - 100%

15|8|2022 Jan: Som sa tam v roku 1958 až 1959 rekreoval

přečíst >>