Inzerce

Z CHKO Brdy se stává cyklistický ráj

9|5|2018 - Redakce ObjevBrdy.cz

* CHKO Brdy mají za sebou dva prodloužené víkendy. * Oba se zcela jasnou oblohou a teplotami nad 20° C. * Jak se vám v Brdech líbilo?? * A také malé zprávy o kůrovci, nedostatku vody a ohýncích v Brdech..


Z CHKO Brdy se stává cyklistický ráj

Tak oba prodloužené víkendy se vážně povedly.

To, že oba budou velmi výjimečné, nám naznačovaly tři věci: za prvé předpověď počasí.
Jasno, slunečno, ze zimy rovnou do léta.. Ani včely nestihly ještě vylétnout a naplno se dát do opylování. Za druhé: vaše návštěvnost na našich stránkách! Tak to bylo něco!

I v 01:00 SEČ ráno nás sledovalo 3-5 lidí současně. Co dodat?
Asi jste hodně dlouho plánovali do noci, kam v Brdech. Děkujeme velice! A za třetí? Ona doslova e-mailová smršť, která se na nás snesla před oběma víkendy: kde se ubytovat, kam vyrazit, jak daleko to je, zvládnou to naše děti, kam na dobré jídlo???

Uf, přátelé, návštěvníci! Není v našich silách všem odpovědět (snažili jsme se).
Drtivou většinu informací najdete opravdu na našich stránkách a v našich článcích. U našich inzerentů se prostě nespletete! Ani s ubytováním, ani s občerstvením a zábavou.

 

Jak se vám v Brdech líbilo???

Vždy 4 dny volna, pokud jste si vzali v pondělí dovolenou znamenaly, že jste se rozhodli vyrazit k nám do CHKO Brdy. Parkoviště na Příbramsku naplno obsazená, nosiče na střechách vašich vozů i na tažném zařízení dávaly tušit, proč jste k nám přijeli.

 

Než se pustíme do stručného výčtu, zůstaneme ještě chvilku na parkovištích.
V našich místech i článích upozorňujeme, že parkoviště v Orlově a v Bohutíně slouží mimo jiné i jako točna autobusu MHD a běžné linky.
Navíc dopravním značením na místech vše řádně vyznačeno. Prosíme, respektujte zákaz stání na vyhrazeném místě. I řidič autobusu má velkou zodpovědnost a nevidí při otočce tak, jako vy, při výhledu z běžného osobního vozu.

Proto návštěva Městské Policie a případná pokuta za špatné parkování je na místě.
Parkovišť v okolí CHKO Brdy je dostatek (Obecnice u COOPu, Orlov, Kozičín, Bohutín, Láz, Nepomuk, etd.) a máme je na mapě i u tras vždy vyznačeny, včetně GPS souřadnic.
Určitě se všichni vejdeme!

 

Z CHKO Brdy vzniká cyklistický ráj!

Ano, je to tak. Máme z toho radost. Vítáme všechny ukázeněné návštěvníky, ať už pěší, běžící, na kolech, či na bruslích, v kočárcích. Vás, jmenované jsme po oba víkendy sledovali, jak si to v Brdech užíváte! Líbilo se nám to. Dvojnásob se nám líbilo, že jste byli ohleduplní (vzájemně) a bylo po vás čisto! To smekáme klobouk!!! Děkujeme podruhé.

A jaká místa byla nejnavštěvovanější?
Padrťské rybníky, Tok, Carvánka, Houpák, Třemošná, Pilská nádrž, Lázská nádrž, Skelná huť, Praha, Malý Tok, Čákova vyhlídka a také prameny Litavky a Třemšín!
Takto bychom mohli pokračovat dále. Brňáky jsme dokonce vyzpovídali! "Tož co říct? Špica!"
Děkujeme potřetí.

 

K přírodě: rosnatky jedou, viděli jsme i čápa černého!

Restaurace: stále velká slabina podbrdských obcí. Do Pivovaru Podlesí se prostě všichni nemůžeme vejít. Plná restaurace, sál i zahrádka. Kolo vedle kola, cyklodresy, děti, dobré jídlo, úsměvy. Asi správně propagujeme, jak jinak a naše inzerce funguje.
Nepomucký Nepál? Taktéž zaplněno. Do posledního místečka. Kam jsme vás tedy dále směrovali? Příbramské Atollo, Hostinec u Pletánků, Drmlovka v Bohutíně, stejně jako Stadion v Bohutíně, Občerstvení na Žernové a U Dubu v Dolním Lázu..
To abyste se všichni vešli!


Kéž by vám to všem dlouho, dlouho vydrželo..
Pohoda, chuť, respekt k přírodě, úcta k lidem okolo sebe. Moc fajn pocit, že "to" na Příbramsku už jede. 

 

Přesto všechno bychom tři věci rádi zmínili: chybějící voda, ohýnky v Brdech a kůrovec.
S obojím (kůrovec a voda) bohužel osobně nic nenaděláme, v  okolí Třemšína jsme objevili několikere pasti na kůrovce (položený kmen s větvovím), nynější kůrovcová kalamita v Jeseníkách je příkladem, kam ryze hospodářský les spěje a monokultury smrku, jež jsou i v Brdech, jsou pro kůrovce doslova božími hody. On prostě toto suché a slunečné počasí miluje a nyní hoduje.

Voda: nelze bez ní žít. A začíná ubývat i v Brdech, vždyť již tu u nás, stejně jako jinde v ČR téměř tři týdny pořádně nepršelo. Obnažené okraje brdských nádrží i pokleslá hladina mluví samy za sebe. Ale zatím voda je, a doufáme, že co nejdříve vydatně naprší a brdské nádrže se zalejou po okraj, jak je u nás zvykem. Bez vody zkrátka žíti nelze..

S čím však osobně můžeme něco udělat je důrazný apel na vás ohledně ohýnků v Brdech.
Kam se koukneme, tam ohniště. Mnohá z nich na místech byla ještě před otevřením vojenského újezdu. Avšak lehkomyslnost, kterak někteří návštěvníci opustí stále doutnající oheň v lese, je trestuhodná.

Požár v Brdech by byl katastrofa, ne do každého místa totiž Hasiči dojedou.
Když už tedy je podle vás nutné oheň rozdělat, nezapomeňte na ohrádku z kamení a následné vydatné uhašení! Tedy ideálně vedle nějakého brdského potůčku, kde lze brát na uhašení dostatek vody. V okolí brdského Kloboučku bylo málem na mále! Avšak nejlépe ohýnek nerozdělávat vůbec!

Tak takové bylo ohlédnutí za oběma krásnými víkendy. Takto jsme to viděli my, našima očima.
Byli jste moc a moc fajn. A dívám se do našeho redakčního e-mailu, Hra s Fabiánem 2018 už jede a nám chodí první fotky! Děkujeme vám po čtvrté!Užili jste si sváteční Brdy i Vy? Napište nám. Pošlete fotku, rádi zveřejníme!

 

(pep)

Diskuze

Průměrné hodnocení: 0%

Muži: 0% | Ženy: 0% | Rodiče: 0% | Chodec: 0% | Běžec: 0% | Cyklista: 0% | In-linista: 0% | Lezec: 0% | Běžkař: 0%

Líbil se Vám tento článek? Rádi byste něco doplnili?

Článek zatím nikdo nehodnotil

Vyhledávač tras
Počasí v brdech
16.1
Předpověď počasí - ikonka
Středa
17.1
Předpověď počasí - ikonka
Čtvrtek
18.1
Předpověď počasí - ikonka
Pátek
-1°
19.1
Předpověď počasí - ikonka
Sobota
-3°
Nejnovější hodnocení
Nejnovější hodnocení
Sčítání ptactva 2019: jak jsme dopadli my a jak celé Česko??? - 100%

16|1|2019 Mirek S.: Pěkný počteníčko! A dokonce i kavky tu sou taky.

přečíst >>

Prošli jsme novou Lesnickou naučnou stezku Klobouček. Jaká je? - 84%

16|1|2019 Jana: Dnes jsme si prošli naučnou stezku i s prodloužením přes kamenné schody. Nemůžu souhlasit s mínusy autora..

přečíst >>

Prošli jsme novou Lesnickou naučnou stezku Klobouček. Jaká je? - 84%

16|1|2019 taky Pavel: Chci jen vyjádřit svůj názor. Mám rád Brdy ( a nejen Brdy) takové, jaké jsou. Co nejvíce přírodní, nevylepšované,..

přečíst >>