Inzerce

Policejní pochod Brdy 2018 se již připravuje!

28|11|2017 - Redakce ObjevBrdy.cz

* V květnu 2017 proběhl historicky 1. ročník Policejního pochodu Brdy 2017.
* Organizátorům se prostě povedl, vše fungovalo na 110%. Vyzpovídali jsme proto jednoho z pořadatelů, prap. Jana France z Obvodní oddělení policie Příbram, jestli se pro dobrou věc půjde i v r. 2018.


Policejní pochod Brdy 2018 se již připravuje!

Letos v květnu 2017 proběhl historicky 1. ročník Policejního pochodu Brdy.

Organizátorům se prostě povedl, vše fungovalo na 110%. Vyzpovídali jsme proto jednoho z pořadatelů, prap. Jana France z Obvodní oddělení policie Příbram, jestli se pro dobrou věc půjde i v r. 2018 a vznikne tak zcela nová brdská tradice.

Nez začneme, můžete se podívat na několik našich fotografií z loňského pochodu zde:

Policejní pochod Brdy, 2017. Foto: Redakce ObjevBrdy.cz (Hynek Harvánek a Petr Piskač)


Letos se nám, portálu ObjevBrdy.cz podařilo právě na dobrou věc,vybrat 5.000,- Kč (!)
pro potřeby Nadace policistů a hasičů, která pečuje o 36 rodin, pozůstalých po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu své služby. V těchto rodinách žije celkem 59 dětí.
Dále nadace navíc pečuje o 41 policistů a hasičů, kteří jsou těžce tělesně postižení následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.

 

A jak tomu tedy bude příští rok?

 ObjevBrdy.cz: Honzo, Policejní pochod Brdy 2018 bude. To je moc fajn, vzniká dobrá tradice, která navíc pomáhá. Ještě než začneme o novém ročníku, podívejme se krátce na ten letošní ročník 2017, který byl historicky první.
Co bys nejvíce vyzdvihl a co vás, jako pořadatele nejvíce potrápilo?

Pokusím se to zjednodušit, i když to dost dobře nejde. Co nás opravdu potěšilo, bylo obrovský zájem lidí, kteří chtěli pomoci, ať přímo, či svou účastí. Současně nás velmi překvapil velice vstřícný přístup všech zainteresovaných subjektů, jako správa CHKO, VLS ČR, obec Obecnice a dalších.
Byť nevěděli, co od naší akce čekat, všichni se nám snažili vše ulehčit a pomoci.

Co nás nejvíce potrápilo? Když jsme se v roce 2016 na začátku podzimu s několika kolegy vraceli z Moravy z obdobného pochodu, v autě padl onen nápad "tak uděláme pochod v Brdech".
Nejsem si jistý, kdybychom tenkrát v tom autě tušili, co nás vše čeká, jestli by ten nápad zazněl.

Administrativní i logistické náležitosti takové akce jsou obrovské.
Je to asi jako se vším ostatním, když to děláte poprvé. Ale ten pocit, když se to pak povede, je k nezaplacení a určitě mluvím za všechny z našeho klubu, když říkám, že toho rozhodně nelitujeme, naopak.

 

 ObjevBrdy.cz: Letos podle propozic však najdeme velké novinky, je vidět, že tradice začíná žít a snaha je zůstat pochodem atraktivním pro všechny. 
Prozradíš, o
 jaké novinky jde?


Novinek je poměrně dost. Tou první je, že na dlouhé trase (29 km) budou účastníci mít možnost vidět taková místa, jako letiště pod Hejlákem, kousek dopadové plochy Jordán, loveckou chatu Carvánka a standartně pak Třemošnou a Kazatelnu. Daň za tyto krásná místa je však značná část trasy po asfaltu (i když rozhodně méně jak polovina). Krátká trasa v délce 14 km je téměř totožná s tou z ročníku 2017, avšak jde se v opačném směru.

A k tomu jsme přidali trasu 11 km, která je sjízdná s kočárky. Před prvním ročníkem jsme obdrželi několik dotazů právě na kočárky, a tak jsme si letos řekli, že se pokusíme vyjít vstříc. Ale je tu jeden malý háček. Protože je na každém, kterou z vybraných tras absolvuje, rozhodli jsme se, že na trase 11 km nebude možné získat pamětní medaili, pro tu si pochodníci budou muset o 3 km zajít navíc.

Další novinkou je možnost VIP registrace. Zní to trochu vznešeně, ale jedná se vlastně jen o klasické startovné, jehož součástí navíc je triko pochodu dle výběru účastníka. Pro pány jsme připravili trika v černé, zelené a pískové barvě, pro dámy pak v černé, tyrkisové a purpurové. Tedy píši u toho trika purpurová, pro mě je to růžová, jsem chlap :-)

Poslední novinkou je pak možnost absolvovat dlouhou trasu "závodně".
V prvním ročníku do cíle jako první doběhl Petr Fabián a v jeho těsném závěsu pak skupinka dalších účastníků, se kterými tak něj spontálně soutěžil. Proč ne, ti, kteří budou v ročníku 2018 chtít zkusit s Petrem poměřit síly na dlouhé trase, mají možnost. Hromadný start "závodních" účastníků je již v 07:00 h, pro ostatní účastníky je pak start průběžný od 07:00 h až do 10:00 h.
Pro první tři "závodníky" pak budeme mít připravé drobné věcné ceny.

Policejní pochod Brdy, 2017. Foto: Redakce ObjevBrdy.cz (Hynek Harvánek a Petr Piskač)

 

 ObjevBrdy.cz: Jde se tradičně pro dobrou věc. Můžeme i nyní, Honzo, znovu představit ten hlavní účel pochodu?

Hlavním účelem pochodu je podpora Nadace policistů a hasičů.
Je to nadace, kerá se stará o pozůstalé po policistech a hasičích, kteří zemřeli při výkonu služby, tedy proto, aby jiní mohli žít. Dále nadace pečuje o těžce tělesně postižené policisty a hasiče, kteří k tomuto trvalému poranění přišli právě při výkonu služby. Ta nadace dělá obrovský kus práce a my jsme rádi, že díky účastníkům jim můžeme pomoci.

V ročníku 2017 jsme na nadaci přispěli částkou 50.000,- Kč a pro ročník 2018 jsme si předsevzali, že pod tuto čásku nepůjdeme. Nadační rodiny stejně jako v ročníku 2017 i v ročníku 2018 zveme k účasti na pochodu na naše náklady. Rozhodli jsme se však účel podpory rozšířit, a to tak, že jsme na ročník 2018 pozvali děti včetně doprovodu z dětského domova Pepa v Lazci a z dětského domova v Dubenci, samozřejmě na naše náklady.

Občas se totiž člověku stává, že se zahledí do dálky tak upřeně, že nevidí to, co je přímo vedle něj. A to se bohužel v prvním ročníku stalo nám. A ve chvíli, kdy na místo startu pochodu dorazily děti z dětského domova a do kasičky pro nadaci vhodily nemalou částku, kterou vybrali mezi sebou, uvědomili jsme si, že pokud oni mají i ve své velmi nelehké situaci dostatek síly pomoci druhým, pak je naší morální povinností pokusit se pomoci jim. Toto je první krok a věřím, že se nám podaří do budoucna udělat spousty dalších.

 

 ObjevBrdy.cz: Letos byl počet startujících omezen. Jak tomu bude i v novém roce 2018? Kolik lidí se může tentokráte opět přihlásit a kdy bude spuštěna registrace?


Pro rok 2018 jsme kapacitu znatelně navýšili na 700 účastníků + nadační rodiny + děti z dětských domovů s doprovody. Je to však asi horní hranice, kdy jsme schopni zajistit parkování a současně se postarat (doufáme) o hladký průběh. Do budoucna však prozatím o dalším navyšování kapacity neuvažujeme. Někde u té pomyslné osmistovky (kterými jsou Brdy proslulé) je už zkrátka strop.

Registrace budou spuštěny 1. ledna 2018 v 00:00 h, tedy současně s příchodem Nového roku.
Na facebooku se již někteří účastníci hecují, kdo se přihlásí jako první, a tak jsem jako nepatrnou motivaci vypsal odměnu pro účastníka s číslem 1 v podobě točeného piva. Ukončení registrací bude po naplnění kapacity.

S ohledem na zkušenost z předchozího ročníku nemá smysl stanovovat termín ukočení registrací datumově, jelikož v lednu 2017 to byla otázka několika dnů. I proto zájemcům doporučuji s registrací neotálet a současně upozorňuji, že registrace je kompletní až po uhrazení startovného.

Policejní pochod Brdy, 2017. Foto: Redakce ObjevBrdy.cz (Hynek Harvánek a Petr Piskač)

 

 ObjevBrdy.cz: Honzo, tak hromadná akce na území CHKO Brdy se neobejde bez nejrůznějších souhlasů a povolení. Jak známo, těmi nejdůležitějšími hlasy jsou mimojiné Správa CHKO Brdy a také hospodář: Vojenské lesy a statky, ČR. Bez nich by to jistě nešlo. Vaše zkušenosti?

 

To máte pravdu, na souladu především se Správnou CHKO Brdy, Vojenskými lesy a statky ČR a také obcí Obecnice celá akce stojí. A musíme uznat, že jejich přístup je opravdu velice vstřícný a velice profesionální. Startosta obecnice pan Karas je k nám velmi vstřícný pochod vítá, což je důležité. Avšak pan Mgr. Bohumil Fišer, vedoucí Správy CHKO Brdy a pan Ing. Petr Švadlena, ředitel divize Hořovice VLS ČR nám velmi pomáhají a bez nich bychom určitě nemohli účastníkům nabídnout takový pochod.

Je vidět, že všem nám jde o dobrou věc a podle toho i naše spolupráce vypadá. Byť na zcela profesionální úrovni, velice vstřícná a nápomocná. Oba mají na pochodu obrovskou zásluhu a za nás mohu říci, že jsou to lidé na svých místech. Nechci, aby to znělo jako nějaké chvalozpěvy, ale ono to tak skutečně je.

 

 ObjevBrdy.cz: Super, jsme rádi! Co tedy závěrem?

Určitě bych rád za celý Policejní klub Příbram, z.s. popřál nejen minulým či budoucím účastníkům a partnerům, ale i všem milovníkům přírody příjemné a klidné prožití nadcházejících vánočních svátků a mnoho úspěchů a "našlapaných kilometrů" do roku 2018.
Na viděnou na pochodu.


Otázky pokládal: Petr Piskač, MBA (Redakce ObjevBrdy.cz)
Odpovídal: Jan Franc, Policejní klub Příbram, z.s.


 Zajímá vás Policejní pochod Brdy 2018? Stránky pochodu a registraci najdete zde!

 

 Zajímá vás samotná Nadace?

(pep)

Diskuze

Průměrné hodnocení: 100%

Muži: 0% | Ženy: 100% | Rodiče: 100% | Chodec: 100% | Běžec: 0% | Cyklista: 0% | In-linista: 0% | Lezec: 0% | Běžkař: 0%

Líbil se Vám tento článek? Rádi byste něco doplnili?

M | | Žena | Chodec | Vhodné pro děti

Vyhledávač tras
Počasí v brdech
Nejnovější hodnocení
Nejnovější hodnocení
Po výbuchu v Brdech padla obžaloba u Okresního soudu v Rokycanech.. - 80%

30|3|2023 Karel Hron: Článek se mi líbí. Nicméně musím podotknout, že před rokem 1989 jsem také do prostoru "chodil" na houby...

přečíst >>

Lepší GSM pokrytí v Brdech? Operátorům se do něj příliš nechce. Nejsou pro ně zajímavé.. - 93%

30|3|2023 Ing. Tomáš Havel: Sám jsem byl na straně operátora v době, kdy se tato otázka řešila. Vůle ze strany operátorů to řešit..

přečíst >>