Inzerce

OBJEVBRDY.CZ: VLS ČR schválené Brdské běžkařské mapy jsou pro tuto sezónu konečné. Do doby vzniku Destinační společnosti Brdy jsme pouze prosebníci..

26|1|2017 - Petr Piskač, MBA

Ing. Jindřich Vařeka, jako starosta města Příbrami reaguje na náš otevřený dopis: "do doby, než vznikne regulérní partner CHKO Brdy a VLS ČR, státní podnik, tj. Destinační společnost Brdy vystupujeme pouze jako prosebníci. Dosáhli jsme maxima možného". Ohledně map na příští rok budeme jednat se všemi zainteresovanými stranami již s předstihem..


OBJEVBRDY.CZ: VLS ČR schválené Brdské běžkařské mapy jsou pro tuto sezónu konečné. Do doby vzniku Destinační společnosti Brdy jsme pouze prosebníci..

Vážení čtenáři, návštěvníci našeho serveru ObjevBrdy.cz!

Dne 20.1.2017 jsme starostovi města Příbrami, Ing. Jindřichovi Vařekovi, který oficiálně jedná a zastupuje město Příbram, tedy naše město, které mimo jiné chce aktivně rozvíjet náš region a pohyb v CHKO Brdy, adresovali tzv. Veřejný dopis, včetně našich barevných mapových podkladů, jako příloh s námi vyznačenými běžkařskými trasami (níže ve fotogaleriích).

 

Návrhové mapy: ObjevBrdy.cz, Petr Piskač, MBA (copyright-všechna práva vyhrazena!)

 

V pondělí, 23.1.2017 v odpoledních hodinách jsme obdrželi oficiální odpověď pana starosty, Ing. Jindřicha Vařeky.

V odpovědi se mimo jiné píše, že v tuto chvíli neexistuje žádná platforma, na které by bylo možno nutit organizace hodpodařící na území Brd k podpoře a rozvoji turistického ruchu.
Pan starosta připomíná, že touto činností se bude pro tuto příští běžkařskou sezónu 2017/2018 a další nadcházející sezóny zajímat tolik diskutovaná Destinační společnost Brdy, založená obcemi.
K jejímu vzniku (dle informací uvnitř dopisu) však teprve má dojít, tedy přeloženo: dosud neexistuje. Do té doby všichni vystupujeme v roli prosebníků.

Jak se dále píše v uvedeném dopise, VLS ČR, státní podnik, mají pevně stanovené těžební plány, které nemohou další účastníci měnit. "Vzhledem k tomu jsme dosáhli maxima možného a aktuální opatření, která nabídly VLS ČR, státní podnik (v reakci na předložené návrhy běžkařských tras v Brdech od Martina Šálka - upřesnění naší redakce), jsou v platnosti, osobně nemám důvod jim nevěřit a ona opatření budeme nadále sledovat a rozvíjet", slibuje starosta.

 

Co tedy k dnešnímu dni 26.1.2017 definitivně platí:

1) na mapách níže od autora Martina Šálka a které oficiálně připomínkovaly a odsouhlasily VLS ČR, státní podnik, Divize Hořovice najdete:

a) červeně značené cesty - které nebudou VLS ČR, státní podnik nijak upravovat ani posypem, ani pluhem, tedy jsou pro lyžaře plně sjízdné
b) černě značené cesty, které VLS ČR, státní podnik, potřebují pro svou činnost i průjezd složek IZS sjízdné bez omezení, tedy tyto cesty budou pro lyžaře nesjízdné (lze jet vedle cesty, případně na krátký úsek lyže zcela sundat).

 

Autor mapových podkladů: Martin Šálek, oficiálně připomínkováno VLS ČR, státní podnik, Divize Hořovice

2) vyzýváme tímto všechny lyžaře (běžkaře), aby respektovali vstřícnost VLS ČR, státní podnik a uvedené mapy. Všichni chápeme důvody, které veřejně zazněly. Pro příští rok budou vyjednány cesty a mapy nové.

 

Náš stručný komentář k dalšímu vývoji:  

1) je skvělé, že jsme se jako sportující veřejnost dokázali semknout, vystupovat jednotně a vše se podařilo vyjednat v klidu, bez zbytečných konfliktů přímo v terénu (jsme civilizovaní lidé a dokázali jsme to!)
2) velký kus práce odvedl Martin Šálek, který zaslouží poděkování zejména za mapy a rychlost svého návrhu
3) stejný kus práce a obdivuhodnou rychlost korektního jednání s jasnými, rychlými závěry a opatřeními předvedli i starosta Příbrami p. Ing. Jindřich Vařeka a samozřejmě zástupce VLS ČR státní podnik, Divize Hořovice p. Ing. Petr Švadlena
4) tento prezentovaný výsledek je omezený časem, platný do jara, než definitivně odtaje v Brdech sníh. Zdůrazňujeme, že pro novou sezonu 2017/2018 a další sezóny se musí vyjednat již plně koncepční návrh - úkol pro Destinační společnost Brdy a naplnění slibu Ing. Vařeky.
To bude jistě hned na počátku pro DS velké sousto. Řešit jej např. až v listopadu je pozdě, proto nyní upozorňujeme, že nové mapy by měly být definitivně známy a prezentovány již na konci října 2017.
5) celý další vývoj v průběhu roku budeme sledovat a přinášet průběžné informace, spolu s přicházející zimou 2017/2018 o to intenzivněji. Naše Tvůrčí skupina pro Brdy 2017 bude v září k diskusi předkládat další návrh.

Ukázalo se naplno, jak sportující veřejnost (nyní běžkaři) zaskočila všechny organizace v Brdech působící. Jak se vlastně celý loňský rok 2016 zcela zbytečně promrhal. Do redakčního e-mailu nám však přišel velmi zajímavý dokument: již v září 2015 zpracovalo Město Příbram dokument s názvem
"Návrh pěších, cyklistických a běžkařských tras na území rušeného VÚ Brdy, který předkládá město Příbram". Tedy to vypadá, že město Příbram jako jediné mělo snahu předem se celou věcí zabývat a být aktivní. Aktuálně zjišťujeme, které organizace (i státní) dokument obdržely, jak jej zpracovaly a jak se k němu postavily. Připravujeme ještě doplňující článek.


Dovětek pro případné sdílení dalšími médii (mapy ObjevBrdy.cz a text dopisu adresovaný redakci, vyjma map Martina Šálka): korektně vás žádáme, abyste nekopírovali ani text dopisu, ani naše zmíněné mapové podklady. Chcete-li jej uveřejnit, odkazujte, prosíme, přímo na náš server ObjevBrdy.cz a citujete jej. Děkujeme vám za pochopení.

Redakce ObjevBrdy.cz a Tvůrčí skupina pro Brdy 2017

Diskuze

Průměrné hodnocení: 100%

Muži: 100% | Ženy: 0% | Rodiče: 0% | Chodec: 0% | Běžec: 0% | Cyklista: 0% | In-linista: 0% | Lezec: 0% | Běžkař: 100%

Líbil se Vám tento článek? Rádi byste něco doplnili?

Martin | | Muž | Běžkař

Vyhledávač tras
Počasí v brdech
8.3
Předpověď počasí - ikonka
Pondělí
9.3
Předpověď počasí - ikonka
Úterý
10.3
Předpověď počasí - ikonka
Středa
11.3
Předpověď počasí - ikonka
Čtvrtek
Nejnovější hodnocení
Nejnovější hodnocení
Challenge 2021 pro vás: zdolej svůj brdský Everest (8.848 m)! - 100%

8|3|2021 Ondra: Výzva je to dát třeba za vikend.. Jje to cca 85 km. A pamětní list by také nebyl špatnej nápad.......

přečíst >>

Uvádíme na pravou míru: Voltušská vyhlídka není altán na Drtiči.. Omlouváme se všem! - 100%

8|3|2021 Martina: Krásná procházka a ještě hezčí místo. Byli jsme s dcerami (2,5 a 5 let), celou trasu bez problémů ušla..

přečíst >>

Míšov, Grill (parkoviště) - 100%

8|3|2021 milda: super, oblíbená zastávka motoristů a cyklistů

přečíst >>

Challenge 2021 pro vás: zdolej svůj brdský Everest (8.848 m)! - 100%

8|3|2021 Petr: Prima nápad už jsme s naší bandou začli ????

přečíst >>

Challenge 2021 pro vás: zdolej svůj brdský Everest (8.848 m)! - 100%

8|3|2021 Honza Mareš: Tak jo. S žínkou jdeme do toho.

přečíst >>

Nemělo by zapadnout: zimní pohled shora na Pilskou nádrž - 100%

8|3|2021 Miloslav Jelen: Překrásné snímky zimních Brd.Zajímalo by mě z čeho to pan Dvořák fotil (dron?).

přečíst >>