Inzerce

Nejen víkendové Tereziánské babí léto přilákalo do Brd spoustu návštěvníků!

17|10|2017 - Redakce ObjevBrdy.cz

* Uplynulý víkend 14.-15.10. se počasím neskutečně krásně vyvedl! * Přijelo vás tolik a přesto jsme se všichni vešli.. * Co se vám nejvíce líbí? My, ObjevBrdy (děkujeme všem) a také náš portál, který vás v Brdech vede a více než inspiruje..


Nejen víkendové Tereziánské babí léto přilákalo do Brd spoustu návštěvníků!

Teplo, teplíčko, a také sluníčko!

I my byli samozřejmě s vámi v našich Brdech a užívali si je stejně, jako vy!
Stihli jsme toho spoustu, napůl jsme však také pracovali (poslední dotazníky našeho již 2. průzkumu v Brdech). 
Kde jsme při tom krásném tereziánském létu byli?

1. skupina se pohybovala v okolí Obecnice, Kloboučku, Kamenných schodů, Albrechtického potoka.
Ta 2. skupina (kolaři) vyráželi přes Podlesí k Třemošné, dále přes Obecnické sedlo okolo Seníku pod Tokem na nejvyšší Tok, Carvánku, Houpák, Jordán a dál až na brdskou Korunu. Odtud přes Bor a Borské sedlo zpět k Pilské nádrži a dál na Kozičín.

Po celé oba dny nás všechny vyprovázela jasná obloha, slunce a téměř letní teploty!

Podzim v Brdech (2017), foto: Redakce ObjevBrdy.cz

 

Jaké to bylo v Brdech na Příbramské straně? Parádní, jste senzační!!!

Podbrdská parkoviště: zaplněná, všechna auta pečlivě seřazená, srovnaná.
Žádný hluk a odpadky. Auta sportovců (držáky kol na střechách) i auta houbařů. Vše podle našich podmínek, které jsme na našem portále selským rozumem stanovili. Je to fajn pocit, když se všichni vejdeme a chováme se jako lidé. Děkujeme vám všem vrchovatě!

Brdské cesty, cestičky, silnice a silničky: při okraji CHKO převažovali turisté.
Jednotlivci i mladé páry, maminky s kočárky, děti na těch nejmenších kolech a koloběžkách!
Poněkud výše od cca 700 m.n.m. jsme viděli téměř výhradně jen pár houbařů a spíše cyklisty. Skupinky na kole, ale i mladé páry, rodiče s dětmi. Za slunce i to úžasné teplo jste byli rádi a ukázali jste nám, že si to umíte užít! To vše však v souladu s přírodou, to si ceníme dvojnásob.

Terezianské babí léto nezklamalo! Foto: Redakce ObjevBrdy.cz

 

Nejvyšší z nejvyšších - vrch Tok (865 m): bylo fajn uzřít majestátnou "hokejku" na vrcholu Toku, tam kde byla, je a kam patří. Největší radost nám udělal ale nejmenší "pokořitel" Toku (865 m.n.m.). Malému Vašíkovi byly právě pouhé 2 měsíce a přitom se tak krásně na Toku už uměl rozhlédnout a otevírat pusinku! Maminka i tatínek jsou velcí sportovci a výlet zvládli s běžným městským kočárkem: pěšky až z Kozičína, smekáme klobouk!

Vrch Houpák (794 m) a Benešák: kromě několika mála cyklistů (2) a 2 houbařů zcela prázdno (!)
Nikde nikdo, jen dole u okraje Jedliny další 2 cyklisté. Čekali jsme davy a hluk. Nebyl.
Co nás však zklamalo, byly zbytky velkých odpadků, které dobrovolníci před několika týdny nasbírali a který se již právě několik týdnů nepodařilo odvézt. Vzduchem poletovaly kusy igelitu a pohled na několik nadrozměrných pneumatik také nebyl fajn. Proč se to ještě neodvezlo?

Terezianské babí léto nezklamalo! Foto: Redakce ObjevBrdy.cz

 

Vrchol Koruny (832 a 837 m): byli jsme tam úplně sami! Nikde nikdo, široko daleko..
Přivítalo nás nové značení KČT (skvělé, děkujeme všem!) a také čisto u bývalé geodetické věže. Lidé z VLS ČR dali věci do pořádku, strženou konstrukci rozřezali a odvezli pryč. Zde dvojnásob děkujeme :-) Je zde čisto a útulno, konečně.

Pilská nádrž: zde, kdyby byla návštěvní kniha, je za tento víkend zcela popsaná!
Mladí, starší, chodci i cyklisté. Kočárky i malé děti, psi.. Všichni jsme se vešli a všichni měli respekt ke svému okolí. Ti, kteří tvrdí, že cyklisté uzurpují chodce, tu měli být. Viděli by, že to je pouze a pouze o konkrétních lidech, nikoli o škatulkování "cyklista = automatický škodič".

Jednoho nového nešvaru jsme si ale všimli, připravujeme k tomuto tématu důležitý článek: elektroskútry v Brdech. Zaznamenali jsme bohužel (!) dva seniory (muž a žena), kteří se pohybovali na elektroskútrech. Tyto skútry jsou mnohem rychlejší než běžné elektrokolo. Nehlučí, nejsou slyšet a cestu si pod Pilskou "razily" hlasitým troubením. Neměly ani registrační značky..

Terezianské babí léto nezklamalo! Foto: Redakce ObjevBrdy.cz

 

To příliš ohleduplné k okolí nebylo, u elektrokol platí, že od určitého výkonu musí mít elektrokolo registrační značku, včetně uzavřeného pojištění..
Až se objeví zase, nafotíme, natočíme video a zjistíme, jak to s těmito motorkami je, zatím podle vyjádření Ministerstva dopravy je rozhodující výkon elektromotoru a také rychlost.  

 

A co se vám líbí? Mimojiné i náš portál, již nás znáte..

Naše dotazníkové šetření: již podruhé provádíme aktuálně konec dotazníkového šetření v Brdech. Máme tak k dispozici nová "ostrá" data vás, návštěvníků za r. 2017.
Proč jste přijeli, odkud jste, kde jste se ubytovali, co se vám líbí/nelíbí, co vám chybí. To vše nás zajímá, aby místní vlastníci restaurací a penzionů věděli, o co je z vaší strany největší zájem.

U Pilské nádrže jsme zaznamenali dotazník s číslem 121. Mladému páru z Jižních Čech ještě jednou děkujeme za všechny ty informace. Můžete se těšit. Ano, řekneme to veřejně a nahlas: pravděpodobně jako jedni z mála tu v Brdech "stále suplujeme" destinační agenturu a management. Vše platíme z příjmů z inzerce a vlastních prostředků.

Terezianské babí léto nezklamalo! Foto: Redakce ObjevBrdy.cz

Již jste si koupili naše pohlednice, vaše děti přidaly naše razítka, koupili jste si naši turistickou známku No. 2389 TŘEMOŠNÁ, hrajete naši hru s Fabiánem.
To vše se vám líbí a o všem již víte, vyptáváte se. Jistě byste nevěřili, že jsme to zvládli bez jakýchkoliv dotací. Ano je to tak! Nikdo nás neplatí, nikdo nám nediktuje, co máme psát a koho velebit (i když by někteří chtěli) a vidíte: dá se to udělat, stačí chtít! :-)

Píšeme to, co je pro Brdy přínosné a zajímavé. I díky nám a našim fotografiím a článkům VLS ČR uklidily brdský vrchol Koruny, kde léta obdivovatele Brd doslova dráždila stržená konstrukce bývalé lešenářské vojenské geodetické věže. Je již rozřezána a odvezena pryč.
Zde opravdu VLS ČR dvojnásob děkujeme :-) jde to, když je vůle..

Vrchol brdské Koruny - to je změna! Foto: Redakce ObjevBrdy.cz

Vaše příspěvky na našem FB účtu, vaše nápady, lajky, sdílení, pomoc i zájem - to vše nás motivuje k další práci. Vám všem, kteří máte vlastní rozum a umíte si udělat vlastní názor, již dokážete rozpoznat dezinformace a cíle nejrůznějších nepřejících našeptávačů, vám všem z našeho BRDSKÉHO srdce děkujeme! Přejeme všem brdským a podbrdským, kteří se starají o turisty a návštěvníky CHKO Brdy úspěšný zbytek sezóny!

Inzerce:

Chcete ještě stihnout posledních pár "letních" výletů v Brdech?
Půjčte si elektrokolo!

p.s. podnikáte v Brdech a podbrdí v cestovním ruchu (ubytování, restaurace, služby, alternativní program)? Ozvěte se nám, rádi s vámi budeme spolupracovat. Pomůžeme vám!

(pep)

Diskuze

Průměrné hodnocení: 100%

Muži: 0% | Ženy: 0% | Rodiče: 0% | Chodec: 100% | Běžec: 0% | Cyklista: 0% | In-linista: 0% | Lezec: 0% | Běžkař: 0%

Líbil se Vám tento článek? Rádi byste něco doplnili?

vitek, pb | | Chodec

Skvelej reportik :) fandim vam :) konecne Pribramsko v lepsim svetle. Dikes.

Vyhledávač tras
Počasí v brdech
19.4
Předpověď počasí - ikonka
Pátek
15°
20.4
Předpověď počasí - ikonka
Sobota
16°
21.4
Předpověď počasí - ikonka
Neděle
15°
22.4
Předpověď počasí - ikonka
Pondělí
18°
Anketa
Používáte (kupujete si) klasické papírové mapy nebo již používáte mapy v mobilu? Používám jen klasické, papírové mapy. 39% Používám mapu papírovou i elektronickou v mobilu. 38% Používám jen elektronickou mapu v mobilu. 23% V této ankětě jste již hlasoval(a), děkujeme
Nejnovější hodnocení
Nejnovější hodnocení
Zveme vás. Kam? Do nitra Lázské nádrže v Brdech! - 100%

19|4|2019 Redakce ObjevBrdy.cz: Tondo, děkujeme za avízo, máte samozřejmě pravdu, opraveno..

přečíst >>

Zveme vás. Kam? Do nitra Lázské nádrže v Brdech! - 100%

19|4|2019 Tonda: Hezký článek! Jen u popisu fotografie 20. máte o jednu nulu méně. Plocha nádrže je cca 15,5 ha, tedy..

přečíst >>

CHKO Brdy v r. 2017: žádná skutečná ochrana přírody, ale ráj pro nadlidi s nejrůznějšími výhodami.. - 89%

19|4|2019 Jano: Pánové a dámy, uvědomujete si, že z VÚ Brdy se stala CHKO teprve nedávno, škrtem pera? Že dodnes žijí..

přečíst >>

Zveme vás. Kam? Do nitra Lázské nádrže v Brdech! - 100%

19|4|2019 Miloslav Jelen: Lázká přehrada je krásná.Tento článek o ní byl velice zajímavý.

přečíst >>

Objevujte Brdy s námi: dřevěná zvonička na Planinách - 100%

19|4|2019 Miloslav Jelen: U zvoničky jsem byl před třemi lety.Je to krásná sakrální stavbička s krásným okolím.Fotil jsem jí do..

přečíst >>