Inzerce

Mgr. Bohumil Fišer, Správa CHKO Brdy: provedeme vás i uzavřenými, vojenskými Brdy, stačí se objednat..

1|11|2017 - Redakce ObjevBrdy.cz

* Část Brd je stále zapovězená, vojenská. Aktivně využívaná, skýtající mnohá nebezpečí.. * Současně pro mnohé tak velkým lákadlem, že ne vždy všichni ve zkoušce obstojí.. * Jste-li papaláš nebo bezdomovec, Správa CHKO Brdy to nerozlišuje, všem měří stejným metrem. Provede vás vojenským prostorem tak i tak. Děkujeme, oceňujeme!


Mgr. Bohumil Fišer, Správa CHKO Brdy: provedeme vás i uzavřenými, vojenskými Brdy, stačí se objednat..

1. ledna 2016 vznikla Chráněná krajinná oblast Brdy.

A to rozdělením původního, uceleného vojenského prostoru Brdy, chcete-li jinak Vojenského výcvikového prostoru Brdy, původně sahajícímu od městyse Jince (severovýchodní část Brd) až k silnici I. třídy č.19 mezi Rožmitálem pod Třemšínem a Spáleným Poříčím na Plzeňsku (jižní/jihozápadní strana Brd).

Armáda ČR v novém pojetí tak velký vojenský prostor Brdy vzhledem k rozsáhlosti území již nepotřebovala.
Současně nechtěla nést náklady, které správa území zahrnuje. Území však logicky neobětovala úplně celé, právě v těsném okolí městyse Jince (místní posadková kasárna) si ponechala stále aktivní část s novým názvem Posádkové cvičiště Jince, do níž zahrnuje i stále dosud aktivní cílovou dopadovou plochu Brda.

Toto, stále pro Armádu ČR vyhrazené území, samozřejmě s přísným zákazem vstupu, se rozkládá v prostoru od Jinec po Obecnici, dále k severu téměř až k obci Malá Víska a zpět přes Ohrazenice k Jincům. Jde o plochu o rozměrech přibližně 35 km2.

 

 Se Správou CHKO Brdy můžete shlédnout například okolí Koníčku, poblíž Jineckých hřebenů..

 

Na tomto zakázáném a nebezpečném území najdete mnoho nádherných, přírodních krás, které by stálo za to je vidět a také jistě publikovat. Avšak pro některé uživatele internetu "téma" zapovězených, vojenských Brd s extrémním nebezpečím nevybuchlé (zatoulané) munice není překážkou, aby se na veřejnosti objevovaly obrázky a informace ze zakázaných míst.

Zvláště, když i Armáda ČR aktuálně žehrá, že v těchto zapovězených místech doslova loví neustále nové a nové "pachatele" přestupku a Vojenská Policie má plné ruce práce. Asi se čeká, až se zkrátka něco stane.

Ty výstražné tabule tam nejsou pro nic za nic. Zde se zkrátka pokaždé "neuklízí"..

 

I tentokrát se na FB účtu CHKO Brdy objevila jakási "hádanka", směřující do těchto zakázaných míst. Lákadlo, kterému málokdo odolá. Jiní uživatelé účtu správně poznamenali, že návštěva takových míst je regulerní porušení zákona a vstup je zde přísně zakázán. 


Skvěle však zareagoval Mgr. Bohumil Fišer, šéf Správy CHKO Brdy, které mimo jiné také sídlí v Jincích. Na naši reakci, že se jedná o výraz "papalášství" (myšleno ten či onen může navštěvovat veřejnosti zakázáná místa a ostatní nikoliv = dvojí metr, což z pohledu výkladu zákona nelze tolerovat), Mgr. Bohumil Fišer ve svém příspěvku poznamenal: "je to součástí posádkového cvičiště.
Máme dohodu s Armádou, že za doprovodu zástupce AOPK je v předem dohodnutém termínu návštěva možná".

A dále doplnil: "Je to vstřícný krok Armády i AOPK a v rámci časových možností tam provedeme kohokoliv - papaláše i bezdomovce..".


To je skvělá zpráva!
Veřejnosti je tak umožněno shlédnout i stále zapovězená vojenská místa.
Jedinou podmínkou je nutnost, aby se zájemci o návštěvu daného vojenského území objednali jako "lidé". S čímž naprosto souhlasíme, stačí zavolat, napsat e-mail a prohlídku si předem domluvit.Tedy, kontaktní údaje o možnou prohlídku vojenského prostoru (Koníček) jsou:

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR
Regionální pracoviště Střední Čechy
Oddělení Správa chráněné krajinné oblasti Brdy

Adresa 1: Jince č.p. 461, 262 23 Jince
Adresa 2: Náměstí Svobody 132, 335 61 Spálené Poříčí
stredni.cechy@nature.cz

Telefon 1: Vedoucí, Mgr. Bohumil Fišer, tel. 724 204 129
Telefon 2: Práce s veřejností, Karel Urban, tel. 731 682 307

(úplné, kontaktní informace najdete na webu AOPK ČR, např. zde:
http://brdy.ochranaprirody.cz/kontakty/)


Ještě jednou všem, za celou veřejnost, tedy p. Mgr. Fišerovi a p. Urbanovi ze Správy CHKO Brdy za projevenou možnost děkujeme.
Jsme rádi, že se měří všem stejným metrem a sólistické porušování zákona není a nebude tolerováno. Jako veřejnost oceňujeme, že se našla cesta, jak si prohlédnout další (byť zapovězené) krásy našich milovaných Brd. To se cení!

I my se na prohlídku chystáme, objednáme se včas a předem, naše zkušenosti a dojmy zde budeme krátce prezentovat.

Diskuze

Průměrné hodnocení: 0%

Muži: 0% | Ženy: 0% | Rodiče: 0% | Chodec: 0% | Běžec: 0% | Cyklista: 0% | In-linista: 0% | Lezec: 0% | Běžkař: 0%

Líbil se Vám tento článek? Rádi byste něco doplnili?

Článek zatím nikdo nehodnotil

Vyhledávač tras
Počasí v brdech
25.9
Předpověď počasí - ikonka
Pátek
13°
26.9
Předpověď počasí - ikonka
Sobota
27.9
Předpověď počasí - ikonka
Neděle
28.9
Předpověď počasí - ikonka
Pondělí
12°
Nejnovější hodnocení
Nejnovější hodnocení
TRASA L2: Z Lázu k Pilské nádrži (hráz) - 100%

25|9|2020 Jana : S dítětem na první jízdu na kole super, včetně svačiny procházka na tři hodiny

přečíst >>

Nájezdy aut do CHKO Brdy začínají být již normálem.. - 86%

25|9|2020 pavel: Ad Petr: Na zvážení možnosti "zelených" mikrobusů jsme upozorňovali už někdy po r. 2006, kdy byly Brdy..

přečíst >>

Nájezdy aut do CHKO Brdy začínají být již normálem.. - 86%

25|9|2020 Petr: V dlouhodobé perspektivě je udržení trvalého zákazu vjezdu a průjezdu přes Brdy neudržitelné. Již dnes..

přečíst >>

Nájezdy aut do CHKO Brdy začínají být již normálem.. - 86%

25|9|2020 Karel: K tomu značení: je to takto označené dobře, tedy i pro neznalé Brd. Těžko někomu něco řekne například..

přečíst >>

Nájezdy aut do CHKO Brdy začínají být již normálem.. - 86%

25|9|2020 Taky Pavel: Tady musím souhlasit s Pavlem i Karlem. Já, jako cyklista, chápu velmi dobře logiku tohoto značení. Nahoře..

přečíst >>

Nájezdy aut do CHKO Brdy začínají být již normálem.. - 86%

25|9|2020 Redakce OB: Pro Pavla: nerozporujeme metodiku značení, ale obsah. Ten by se měl upravit tak, aby směřoval k cílům,..

přečíst >>