Inzerce

Aktuální zprávy z CHKO Brdy (10)

15|5|2017 - Redakce ObjevBrdy.cz

15. květen 2017: * V sobotu jste mohli shlédnout krásnou bitvu u Slivice..
* Odpoledne další válečný děj na Alisově náměstí na příbramských Březových Horách..
* Uklízely se i Brdy, zájem byl však (bohužel) minimální..


Aktuální zprávy z CHKO Brdy (10)

* Podbrdí o víkendu zcela ovládly připomínky událostí před 72 lety!

V sobotu 13. května probíhaly v Příbrami a Milíně oslavy a ukázky událostí z května r. 1945.
Začínalo se již od 11 hodin, kdy probíhalo pietní představení u Památníku Vítězství u Slivice na Příbramsku. Celou akci výtečně organizovala obec Milín a Hornické muzeum Příbram.

Na místě se představily kluby vojenské historie s tradiční vojenskou dobovou technikou, k tomu se navíc přidala Armáda ČR, Hasičský záchranný sbor a Policie České republiky.
Právě po pietním aktu, od 12 hodin, přišla na řadu opravdová "bitva", která loni bohužel nebyla.

Foto: Redakce ObjevBrdy.cz

Po 13:30 hodin se přidalo aktivní vystoupení dělostřelců z Jinců (Armáda ČR), poté vystoupení hasičů a práce Policie ČR. Akce lidi "táhla". Travnatá louka, která sloužila jako parkoviště, byla zaplněna do posledního místa. Platilo se pouze za parkování (50,- Kč), vstup na akci byl pro všechny zdarma.

Největší odměnou byly řady dětí a rodičů, obdivující historickou i novodobou vojenskou i záchranářskou techniku. Akce se zúčastnili také policisté z Obvodního oddělení Příbram-venkov, kteří dohlíží na CHKO Brdy (policejní Amarok a čtyřkolka, dron).

Velké uznání si zaslouží majitelé tří pozemků (z Milína a okolí), kteří každoročně umožňují jak akt piety, tak parkování i průběh celé bitvy, tedy událostí, které se v okolí Příbrami skutečně odehrály.
Za to jim patří velké uznání a poděkování.

Foto: Redakce ObjevBrdy.cz

 

* Sobota, 16:30 hodin odpoledne: tradiční bitva na příbramských Březových Horách..

Část klubů vojenské historie excelujících při pietním aktu ve Slivici (viz výše) se odpoledne přidala k další důležité události: tradiční bitvě na Březových Horách.

I zde od 16:30 hodin probíhal vzpomínkový akt, doprovázený reálnými ukázkami vojenské techniky. Na obou místech snad nejvíce lákal i tank, který byl na místo přivezen z dost velké dálky.
I zde se vytvořily obrovské zástupy lidí, kteří akci chtěli zhlédnout. Střílelo se doslova jako u "verdunu", dunivé rány byly slyšet až v Lazci u Příbrami a okolních obcích.

Úzké prostory náměstí J.A. Alise na Březových Horách neumožňují masivní nasazení bojové techniky jako např. u Slivice, ale i tak si fanoušci a příznivci přišli na své, stejně jako děti. I zde se velmi angažují hasiči z Březových Hor (SDH) a Hornické muzeum, bez nichž by akce nemohla proběhnout.
Děkujeme všem!

 

Foto: Redakce ObjevBrdy.cz

 

* VLS ČR, státní podnik, organizoval ve stejný den akci Ukliď Brdy..

22.4.2017 náš portál ObjevBrdy.cz úspěšně organizoval 1. jarní úklid CHKO Brdy.
V celodenním dešti jsme uklidili více než 43 km tras, z CHKO Brdy odvezli ve spolupráci s našimi partnery více než 110 kg odpadu.

Podobnou akci se rozhodly nyní zorganizovat i Vojenské lesy a statky (VLS) ČR, státní podnik ve spolupráci s Pražským arcibiskupstvím.
Akce "Ukliď Brdy" byla rozdělena na jednotlivé úseky. Byly trasy, kde se podle informací na nejrůznějších FB účtech sešlo i 10 lidí, jinde 3 a na několika místech také nikdo. 

Psaným písmem zazněla taková slova, jako "propadák" (citujeme p. Pavlíka, Rožmitál pod Třemšínem). Ať už lidé přišli nebo ne, na několika místech se uklízelo a z CHKO Brdy zmizely další várky odpadu, z vyjádření účastníků mnohdy ještě z dob působení armády.

Co dodat? Všem, kdo se zúčastnili, velké poděkování a palec nahoru za zájem. Jen reálné činy se počítají.

 

Redakce ObjevBrdy.cz

(pep) 

Diskuze

Průměrné hodnocení: 66%

Muži: 66% | Ženy: 0% | Rodiče: 0% | Chodec: 60% | Běžec: 0% | Cyklista: 100% | In-linista: 0% | Lezec: 0% | Běžkař: 0%

Líbil se Vám tento článek? Rádi byste něco doplnili?

Mirek | | Muž | Cyklista

14|5|2017 Dnes jsem se byl opět projet v Brdech. S potěšením jsem zjistil, že na hlavních přístupových cestách byla uklizena drť, kterou tam ve více než malém množství nasypali přes zimu těžaři . Děkuji všem, kteří se o to zasloužili.

Karel Urban, Správa CHKO Brdy | | Muž | Chodec

Je opravdu úsměvné, jak děláte "objektivní zpravodajství" na základě drbů ze sociálních sítí. Nenamáháte se zjistit skutečné informace, či si udělat alespoň základní ověření. Vaše připomínka o " podobné akci" už vzbuzuje přímo hurónský smích. Akce na sběr odpadků organizovaly VLS ve spolupráci s újezdních úřadem či vojenským historickým sdružením ještě v době, kdy vy jste za sebou tahali dřevěného kačera na kolečkách. Podobnost je pouze v tom, že se nedokázaly zajistit všechny trasy z důvodu menšího zájmu, tedy stejně jako ve vašem případě v dubnu. To jste tak nějak pozapoměli že, včetně toho, že jste měli menší účast osob než se sešlo při této květnové akci. Na tom není nic špatného, měli jste podstatně horší počasí. Špatné je to, že za každou cenu musíte všechno pomluvit s tím, že jedině vy děláte všechno dobře a neštítíte se toho dosáhnout za každou cenu. tedy pomocí lží a pomluv. Odpadků se posbíralo opravdu mnoho, jenom kolem Nepomuku (účast 5 osob) 15 pytlů a dvě hromady železa.

Redakce ObjevBrdy.cz | | Muž | Chodec

Dobrý den pane Urbane, nejdříve vám děkujeme za zájem a reakci. Osobně ji vítáme, je fajn, že se diskutuje. Opravdu nám ale křivdíte. Naopak, výsledek akce jsme velmi, velmi chválili (nevím, jestli jste to v článku nepřehlédl, ale je to tam). Nižší účast je slabina všech těchto akcí, napříč celou naší zemí, možná i světem (spíše převažujíc konzumní společnost). Je ale hloupé, jak píšete vy, se předhánět kdo dřív a kdo víc. To ne! My jsme rádi, že akce proběhla, na FB účtech jsme jí dávali lajky, to přece lze dohledat. Takže pane Urbane, kdepak, tady se mýlíte. Hurónský smích bereme jako názor :-) a respektujeme jej. Náš jarní úklid jsme naplánovali již po podzimní akci VLS (sníh, závěr r. 2016). Vzhledem k trasám VLS je jasné, že jejich plán vznikl až po nás. Respektive mohl být díky naším trasám upraven, u nás / u vás na Příbramsku se již uklidilo, a VLS s PA stanovily další navazující trasy. Což bylo fajn, ten kdo to připravoval, přemýšlel a to je dobře. Podle nás (ObjevBrdy.cz) je ale lepší v budoucnu spíše spolupracovat a udělat jednu jedinou HLAVNÍ a plošnější a efektivnější akci. Co myslíte vy? Nestálo by za to spojit síly? Také nám přijde škoda, že jsme dosud členy Správy CHKO Brdy (vy, p. Fišer, a další vaši kolegové) jsme nikdy na této hromadné akci neviděli.. Není to škoda, vždyť kdo by měl jít první příkladem, než správa CHKO? To myslíme v dobrém, abyste nás nechytal za slovíčka. Určitě uklízíte sami, nepotřebujete k tomu masy lidí, ale za se na druhou stranu: jeden termín, početná skupina, systém tras úklidu - to musí být poté prostě v Brdech vidět o mnoho více, než dosud. Zkuste se nad tím zamyslet. Další akce může být na podzim. Vůbec na závěr: nepomlouváme žádné prospěšné aktivity. Naopak! Kdyby to bylo podle vás (jak naznačujete), v článku před víkendem bychom na úklid přece neupozorňovali. Ale my jsme předem rádi upozornili, chtěli jsme a přáli jsme další úklidové akci úspěch. Podle nás to ale bylo opravdu špatně načasováno (celkově už moc pozdě): Slivice, Březové Hory, do toho pěkný den, který lákal spíše na zahradu, s přáteli.. Škoda. No a to že jsme ocitovali komentář jednoho z diskutujících jsme již osvětlili: když článek vznikal, chtěli jsme dojmy účastníků. Pokud bychom tedy našli "bylo to fajn, bylo nás 5,6,8.. a nasbírali jsme tolik a tolik nepořádku, rádi bychom to zmínili. Jenže to byl opravdu pech. Jediný komentář , bohužel negativní. Náhoda, která občas zapracuje. Hezký den vám přejeme! Za redakci OB: Petr Piskač

Karel Urban, Správa CHKO Brdy | | Muž | Chodec

Akce na úklid Brd se připravují poměrně s dlouhým předstihem. Nemyslím si, že úklid který jste zorganizovali s městem Příbram kolidoval s akcí VLS. Kolidoval však s programem Správy CHKO Brdy, která den předtím zajišťovala prezentaci v Berouně ke Dni země.V den vaší akce zajišťovala celodenní zoloogickou vycházku pro veřejnost a vedle toho zajišťovala prezentaci CHKO Brdy ve Skořici na akci Běhej v lese. Proto jsme se nemohli vaší akce zúčastnit. To jsme ostatně sdělili městu Příbram v dostatečném předstihu, když nám dalo na vědomí několik termínu k dubnové akci. Jako na potvoru jste nakonec vybrali termín, který jsme doprředu avizovali, že se ho nemůžeme zúčastnit. Květnové akce jsme se zúčastnili, na každé trase byl zaměstnanec Správy CHKO Brdy. Já osobně právě na té Nepomucké trase. To ale nemůžete vědět, to už je na vás daleko. Nicméně můj příspěvek nebyl o tom, kdo má většího .... ale o tom, že ať píšete co píšete, nikdy nezapomenete nejdřív do někoho kopnout. Jako právě o tom Nepomuku. Nebyli jste tam, nevíte kolik tam bylo lidí, nevíte kolik se toho posbíralo, nevíte že se celá trasa splnila, prostě nevíte nic, ale to vám nebrání v tom, aby jste o tom na základě stěku na sociální sítí napsali. To je to, co mi vadí. Jo jo, celej čámus, celej čámus.

Redakce ObjevBrdy.cz | | Muž | Chodec

I zde na začátku vám děkujeme za následující odpověď. Je fajn, že dorazila. Nicméně ve svém příspěvku píšete, že jste něco dávali na vědomí městu Příbram. My ale nejsme město Příbram. Pokud jste poslali něco na adresu města, těžko nám mohlo být doručeno (když nám to ani nepatří). To není slovíčkaření, obyčejnou kopii (scan) jste mohli nám poslat e-mailem, je to zdarma. Tím tedy odpovídáme, že jako "na potvoru" jsme vám těžko mohli hatit vaše plány (když jsme o nich ani nevěděli - tak snad na vysvětlenou, každý kdo umí číst to pochopí). Prosím, nikde není zmínka, že by kdokoliv ze správy byl úklidu přítomen. Tedy informovanost z vaší strany bohužel nulová. Ale tak to bohužel je. A právě proto o tom nepíšeme, protože o tom ani nedáte vědět. A to by teprve bylo špatně, domýšlet si. Zkuste sebekriticky zapřemýšlet, jestli neděláte někde chybu? Zkuste psát veřejně, nenechat za Správu zjišťovat jiné osoby jiné "informace". E-mail máte, můžete přece kdykoliv napsat. My se komunikaci nebráníme, bohužel, Správa CHKO Brdy ano. Nic ve zlém. Pokud to tak není, a Správa poctivě informuje, máme hned oficiálně dotaz: jaké změny se nyní emotivně řeší v odsouhlaseném značení turistických cest v Brdech? Realita je v terénu najednou jiná, proč? Děkujeme vám za odpovědi.

Michal Holub | | Muž | Chodec

Dobrý den, jsem členem Mysliveckého spolku Láz – Vranovice, který svou honitbou sousedí s CHKO, pravidelně již více jak deset let ve spolupráci s Obcí Láz (využijeme přistavené kontejnery na velkoobjemný a nebezpečný odpad) a na jaře a na podzim uklízíme nepořádek, který je v katastru obce Láz a Vranovice, rovněž uklidíme i příkop podél silnice z Lázu na Nepomuk, ke křižovatce U vojáka, na Pourku, okolí zpevněné plochy střelnice Rafanda, a od křižovatky U vojáka příkop podél silnice do Vranovského dvora, snažíme se uklidit každý nepořádek o kterém víme v okolí Lázu a Vranovic. Naposled se sběr odpadků uskutečnil v dubnu. Když se sběrem v Lázu začínalo naplnili se i tři valníky za traktorem, v současné době stačí mít dvě, tři auta s vozíkem. Dovolil jsem si takto doplnit informace, že je pravdou jak poznamenal Karel Urban, že podobné akce nejsou žádná novinka, u našeho spolku je to dá se říci tradice na jaře a na podzim uklidit okolí vesnice, určitě v tom budeme pokračovat, ale informace o tom se na sociálních síti asi neobjeví.

Redakce ObjevBrdy.cz | | Muž | Chodec

Dobrý den pane Holube, ano, jsme rádi za vaše skutky, každý takový počin zaslouží obdiv a uznání. Takže chválíme a dáváme palce nahoru! Opravdu ale konkrétně my nemůžeme za to, že se taková skutečnost nikde neobjeví, respektive pokud byste nám o ní napsali, rádi ji zveřejníme.. Jen je škoda, že o tom právě nedáváte konkrétně vědět (Facebook např.) lidé by vám jistě poděkovali (zkuste nad tím zapřemýšlet jako inspiraci). Ještě jednou díky za informaci. Mějte se hezky!

Vyhledávač tras
Počasí v brdech
Nejnovější hodnocení
Nejnovější hodnocení
Brdská květena: dřípatka horská - 100%

15|8|2022 Mgr. Ing. Karel Hron: Dřípatka také roste, a to relativně dost hojně v povodí Třebonínského potoka na Českobudějovicku, před..

přečíst >>

Lednová hádanka: uhodnete? - 60%

15|8|2022 pavel: hájenka carvánka

přečíst >>

Orlov, parkoviště (točna autobusu, turistické rozcestí) - 50%

15|8|2022 David: O víkendu se nesmí parkovat, pokuta 300,-

přečíst >>

19. ročník výstupu na PRAŽÁK již tuto sobotu! - 80%

15|8|2022 Kathcule: Tak nakonec i se sněhem, pěkně to je ????????

přečíst >>

Šachta č. 4, Lešetice - Uranové doly Příbram - 100%

15|8|2022 Jan: Som sa tam v roku 1958 až 1959 rekreoval

přečíst >>